Ogolna 1 sierpnia 2022

Playtech rezygnuje z umowy Caliplay SPAC

Wiodący dostawca technologii - Playtech porzucił plany dotyczące umowy Caliplay SPAC, na mocy której Caliplay wkroczyłoby na amerykańską giełdę. Pokłosiem tej decyzji są słabe warunki na rynku kapitałowym.

Playtech porzuca plan Caliplay SPAC

Na początku tego roku Playtech ujawnił, iż rozpoczyna rozmowy z Caliente Interactive, które mają na celu wprowadzenie Caliplay na giełdę w Stanach Zjednoczonych za pośrednictwem umowy SPAC.

Plany zostały jednak porzucone, a Playtech tłumaczy tę decyzję nieciekawymi warunkami rynkowymi. Indeks S&P 500 spadł o ponad 17% od szczytu, który miał miejsce na początku roku. W związku z tym, Playtech poinformował w komunikacie, iż transakcja nie będzie zrealizowana we wcześniej ustalony sposób.

Inne alternatywy

Jak się okazuje, zarządy Playtech i Caliplay pracują nad stworzeniem samodzielnej amerykańskiej firmy zajmującej się grami pod marką Caliente, która miałaby szczególny nacisk na populację latynoską w Stanach Zjednoczonych. Tę informację potwierdził dyrektor Playtech ds. relacji inwestorskich i analizy strategicznej, Chris McGinnis: – Obie strony nadal prowadzą rozmowy ze SPAC i jego współpracownikami na temat tej alternatywnej opcji. Dyskusje są na wczesnym etapie i w razie potrzeby zostaną wprowadzone dalsze aktualizacje.

Playtech przedstawił także aktualizację handlową. Możemy dowiedzieć się, że szczególnie pozytywnym obszarem jest B2B, które napędza silny wzrost w obu Amerykach dzięki umowom strukturalnym, w tym z Caliente. Ponadto Playtech oraz 888 Holdings rozszerzyły współpracę w Stanach Zjednoczonych.

Dodaj komentarz