Ogolna 12 lipca 2022

Playtech sprzedało Finalto

Playtech zakończyło proces sprzedaży swojego działu handlu finansowego Finalto. Został on przejęty przez Gopher Investments za 250 milionów dolarów. 

Proces sprzedaży Finalto

Sprzedaż Finalto została sfinalizowana dzisiaj (11 lipca), a więc ponad rok po tym, jak Gopher, czyli mniejszościowy udziałowiec Playtech, po raz pierwszy złożył swoją ofertę.

Gopher Investments udało się przebić ofertę konsorcjum prowadzonego przez Barinboim Group, które zaoferowało 210 milionów dolarów. Zarząd Playtech początkowo przystał na tę ofertę, ale transakcja ostatecznie została odrzucona przez akcjonariuszy, którzy naciskali na wybranie wyższej oferty.

Playtech przystał na ofertę Gopher Investments we wrześniu ubiegłego roku. Akcjonariusze zaakceptowali ten ruch jeszcze w grudniu. Prognozowano, że cała transakcja zostanie dopięta do końca czerwca 2022 roku, ale koniec końców doszło do tego już lipcu.

Gopher jest bardzo podekscytowany zakończeniem procesu przejęcia Finalto. Byliśmy pod wrażeniem siły biznesu i zespołu zarządzającego Finalto. Nie możemy doczekać się ścisłej współpracy z zespołem. Nasze ambicje są bardzo wysokie. Chcemy stać się globalnym partnerem z wyboru w sektorze handlu finansowego – powiedziała Teresa Teague, dyrektor Gopher Investments.

Co dalej z Playtech?

Warto przypomnieć, że wkrótce sprzedany zostać może sam Playtech. W ostatnich tygodniach sporo mówiło się o tym, że firma może zostać przejęta przez Aristocrat, ale ostatecznie cała transakcja upadła z powodu niewystarczającego wsparcia akcjonariuszy.

Swego czasu swoje zainteresowanie przejęciem Playtech wyraziło także JKO Play. Firma kontrolowana przez byłego właściciela zespołu Formuły 1, Eddiego Jordana i weterana branży, Keitha O’Loughlina, później jednak wycofała się z tego ruchu.

Innym zainteresowanym była także firma TTB Partners, która pełniła rolę doradczą dla Gophera. Wpłynięcie oferty ze strony TTB początkowo zaplanowano na 20 maja, ale z powodu pewnych ograniczeń ze strony Playtech, zostało przesunięte na 15 lipca.