Ogolna 5 maja 2022

Playtech z obiecującym początkiem roku

Playtech opublikował rezultaty za pierwszy kwartał 2022 roku. Z raportu wynika, iż wiodący dostawca technologii hazardowych zanotował obiecujący początek roku, ze skorygowaną EBITDA wynoszącą 105,9 miliona dolarów. 

Pozytywny start roku dla Playtech

W opublikowanym raporcie możemy przeczytać, iż skorygowane zyski EBITDA w pierwszych trzech miesiącach 2022 roku wyniosły 105,9 miliona dolarów. Wyniki mają swoje odzwierciedlenie w firmach B2B oraz B2C. Włoska firma Snaitech zauważa pozytywny wzrost dzięki działalności online czy korzystnym wynikom sportowym.

Wyniki B2B zostały wzmocnione za sprawą silnej dynamiki w Ameryce Południowej oraz Ameryce Północnej, a zwłaszcza w Caliplay w Meksyku. Playtech pozyskał nowych klientów w USA oraz uzgodnił warunki kilku nowych partnerstw w Kanadzie po otwarciu rynku w Ontario.

Postęp w rozmowach z TBB

Playtech poczynił także pewne postępy dotyczące rozmów z grupą inwestorów TBB w kontekście potencjalnej oferty dla spółki, ale na ten moment nie ma pewności, czy propozycja TBB zostanie ogłoszona.

Dodatkowo Playtech i Caliplay badają możliwą transakcję, która pozwoliłaby Caliplay wkroczyć na rynek amerykański w przyspieszonym tempie, choć warunki na rynku kapitałowym są trudne. Ponadto sprzedaż Finalto cały czas jest na dobrej drodze do sfinalizowania w drugim kwartale 2022 roku.