Ogolna 15 lutego 2023

Playtech zainwestuje w NorthStar Gaming

autor: Mateusz Mazur
Playtech podjął decyzję o strategicznej inwestycji w wysokości 12,25 mln CAD (7,7 mln GBP/8,7 mln EUR/9,3 mln USD) w kasyno online i zakłady sportowe NorthStar Gaming w Ontario.

Przedłużenie dotychczasowej umowy

Oprócz podjęcia strategicznej inwestycji, Playtech przedłużył też umowę, na mocy której dostarcza oprogramowanie NorthStar o kolejne 10 lat. Przypomnijmy, że obie firmy po raz pierwszy nawiązały współpracę w grudniu 2021 r.

Inwestycja została dokonana w formie obligacji zmiennych, które zostaną następnie przekształcone w akcje i warranty w związku z proponowanym przez NorthStar odwrotnym przejęciem Baden Resources Inc, które zostało uzgodnione w czerwcu 2022 r.

Po zakończeniu przejęcia, Playtech będzie właścicielem około 16% wyemitowanych i pozostających w obrocie akcji zwykłych należących do NorthStar, a także posiadać warranty, które dawałyby mu prawo do zwiększenia swoich udziałów do ponad 20%.

Chris McGinnis dyrektorem niewykonawczym

Po zakończeniu inwestycji dyrektor finansowy Playtech, Chris McGinnis, dołączy do rady dyrektorów NorthStar, działając jako przedstawiciel Playtech w roli dyrektora niewykonawczego.

– Cieszymy się, że możemy rozszerzyć współpracę z NorthStar i wykorzystać sukces naszej dotychczasowej umowy na dostarczanie oprogramowania i usług – powiedział Mor Weizer, dyrektor generalny Playtech. – Playtech ma bogate doświadczenie i zdecydowanie wie, co jest potrzebne, aby odnieść sukces na nowo regulowanych rynkach, o czym świadczą nasze działania w amerykańskich jurysdykcjach – dodał.

Michael Moskowitz, dyrektor generalny NorthStar, dodał, że inwestycja pomoże operatorowi w zwiększeniu zasięgów: – Niezrównane doświadczenie Playtech w branży gier pomoże NorthStar przyspieszyć nasz rozwój i poszerzyć bazę użytkowników – powiedział. – Dzięki dodatkowej inwestycji możliwe będzie rozszerzenie naszej obecności na rynku w Ontario oraz dalsze ulepszanie oferty – dodał Moskowitz.

Dodaj komentarz