Ogolna 13 maja 2024

Poczuj siłę kobiet na wyścigach konnych. Specjalny dzień na Służewcu!

autor: redakcja
18 maja na Torze Służewiec należeć będzie do kobiet. Tego dnia odbędzie się Women Power Day, niezwykły, pełen emocji i stylu dzień, w którym zainaugurowana zostanie tegoroczna edycja cyklu Women Power Series. Jest to wyjątkowa seria gonitw tylko dla pań. Na kibiców czekać będą wielkie sportowe emocje oraz szereg dodatkowych atrakcji, m.in. specjalna strefa mody wyścigowej.

W zeszłym roku gonitwę inaugurującą Women Power Series zwyciężyli Stargazer i Oliwia Szarłat, późniejsza triumfatorka w całym cyklu. – Zwycięstwo w Women Power Series to było dla mnie ogromne wyróżnienie, ponieważ walczyłam z naprawdę mocnymi zawodniczkami. Konkurując z nimi i wygrywając, poczułam siłę i wiarę we własne umiejętności – mówi Oliwia Szarłat.

Podczas Women Power Day rozegrane zostaną również prestiżowe gonitwy o Nagrodę Westminster Rulera i Westminster Wiosenna, w których wezmą udział trzyletnie konie pełnej krwi angielskiej. Oba wyścigi odbędą się na dystansie 1600 metrów.

Wyjątkowe wydarzenie

Światy mody i wyścigów konnych przenikają się niemal od zawsze. Zanim pojawiły się znane nam dziś pokazy mody, to właśnie tory wyścigowe były tymi miejscami, gdzie eleganccy panie i panowie mogli zaprezentować się w wyjątkowych stylizacjach. Tor Służewiec nawiązuje dziś do tych tradycji.

Goście Women Power Day lubiący eksperymentować ze strojem będą mogli odwiedzić strefę mody wyścigowej. Znajdą tam m.in. ciekawe nakrycia głowy oraz szereg innych inspiracji do zabawy stylem. Jest to idealne miejsce dla tych, którzy chcą poczuć się wyjątkowo i elegancko podczas wyścigów.

Dzieci i młodzież do 18. roku życia obowiązuje wstęp bezpłatny na Tor Służewiec. W sobotę 18 maja organizatorzy zapraszają najmłodszych kibiców do specjalnej strefy zabaw dla dzieci z kucykami i dmuchańcami. Tego dnia za darmo na wyścigi wejdą też wszystkie panie ubrane na różowo!

fot. Łukasz Kowalski/materiały organizatora

Dodaj komentarz