E-Sport 30 czerwca 2019

Podsumowanie tygodnia w esporcie

autor: MR
Miniony tydzień stał zdecydowanie pod znakiem fuzji x-komu oraz AGO. Wydarzenie to zostało samozwańczo okrzyknięte "największym wydarzeniem w Polskim esporcie". Na razie jednak przyniosło więcej negatywnych opinii. Co będzie dalej?

x-kom AGO!

W czwartek dowiedzieliśmy się, iż skład AGO Esports opuszczają Grzegorz "Szpero" Dziamiałek, Kacper "Kap3r" Słoma oraz Tomasz "phr" Wójcik. Tak duża rotacja w składzie jednej z najlepszych polskich drużyn mogła zdziwić wielu. Organizacja poinformowała, że skład będzie budowany w oparciu o dwójkę Damian "Furlan" Kisłowski oraz Dominik "GruBy" Świderski. Niedługo po tym pojawiły się plotki o połączeniu drużyny "Jastrzębi" z x-komem.

Okazało się to prawdą i w piątkowe południe ogłoszono, iż od teraz x-kom wspierać będzie AGO. Popularny sklep z elektroniką został sponsorem tytularnym organizacji zarządzanej przez Bogusława Leśnodorskiego. Oznacza to, iż możliwości organizacji będą jeszcze większe, co powinno przełożyć się również na sam poziom gry drużyny. Taki ruch to nie tlyko pozytywy.

O wszystkich zmianach nic nie wiedzieli gracze, którzy do tej pory występowali pod egidą x-komu. Działacze tłumaczyli to chęcią utrzymania całej fuzji w tajemnicy. Nie zmienia to faktu, że Paweł "innocent" Mocek i jego piątka pozostali na lodzie. Odebrano im sloty we wszystkich rozgrywkach, w których występowali, bądź mieli wystąpić jako x-kom. Największym echem odbiła się utrata miejsca na Good Game League, czyli turnieju lanowym, gdzie pula nagród wynosi grubo ponad 100 tysięcy dolarów. Przypomnijmy, że x-kom wygrał całe te rozgrywki przed rokiem i dzięki temu miał zapewniony slot w kolejnej edycji.

Co do samego składu nowego x-kom AGO nic nie jest oczywiste. Ma zostać on ogłoszony we wrześniu, a już niedługo mają być prowadzone testy, które ostatecznie wyłonią piątkę, która będzie reprezentowała barwy "Jastrzębi". Trzeba przyznać, że jest bardzo głośno o tym ruchu, jednak jak już wspomnieliśmy nie są to same pozytywy. Gracze "ex-x-kom" są mocno rozgoryczeni, ale wyrażają chęć dalszej wspólnej gry. Z pewnością kolejne dni przyniosą więcej informacji i faktów związanych z całym zamieszaniem.

NEO na Majorze!

Początek tygodnia przyniósł nam też bardzo pozytywną informację. Filip "neo" Kubski już na 100% wystąpi w barwach FaZe Clan na berlińskim Majorze. Międzynarodowa organizacja zgłosiła Polaka do wrześniowych rozgrywek i minimum do tego czasu będzie on reprezentował barwy razem z "NiKo" i innymi tuzami CS:GO. W przypadku dobrych wyników "neo" powinien pozostać w składzie na dłużej i nie pozostaje nam nic innego, tylko trzymać kciuki za dobrą grę legendy polskiego, jak i światowego CS'a.

VP i G2 z zaproszeniami na Good Game League

Zamieszanie ze slotem x-kom'u niejako wykorzystało VirtusPro. Niedźwiedzie otrzymały od organizatorów miejsce, które pzoostało wolne po x-komie bez konieczności udziału w zamkniętych kwalifikacjach ostatniej szansy. Oprócz VP na Good Game League 2019 pojawi się G2. Jest to głośny ruch, gdyż Francuzi notowani są na 8. miejscu w rankingu hltv. shox i spółka zajęli ostatnio drugie miejsce podczas finałów ESL Pro League ulegając w decydującym spotkaniu 1-3 Team Liquid. Z zamkniętych kwalifikacji awans na poznańskiego lana uzyskała ekipa Tricked ogrywając w finale NoChance 2-1.

Dodaj komentarz