E-Sport 7 lipca 2019

Podsumowanie tygodnia w esporcie

autor: MR
Za nami tydzień obfity w wydarzenia. Gracze ex-x-kom szybko znaleźli organizację, podobnie jak "dennis", który niedawno opuścił szeregi NiP. Szokująca wydaje się informacja dotycząca rozejścia się dróg "coldzery" oraz MIBR. Poznaliśmy także triumfatorów ESL One Cologne oraz Polskiej Ligi Esportowej.

Gracze ex-x-kom z nową organizacją

Paweł "innocent" Mocek oraz jego koledzy, którzy reprezentowali ostatnio barwy x-kom znaleźli nowego pracodawcę. Od teraz cała piątka będzie występowała pod szyldem Illuminar Gaming. Bardzo krótko trwały poszukiwania organizacji przez graczy pozostawionych przez fuzję x-kom z AGO. Dzięki temu "innocent", "reatz", "STOMP", "oskarish" oraz "mono" będą mieli możliwość kontynuacji swojego projektu, który ostatnimi czasy owocował w niezłe wyniki. Oprócz samych zawodników szeregi Illuminar zasiliły także inne osoby wcześniej związane z x-kom teamem, czyli specjalista od social mediów oraz pr & community manager.

coldzera odejdzie z MIBR?

Zaskakujące informacje dochodzą do nas z Brazylii. Marcelo "coldzera" David miał poprosić organizację o przenisienie go na ławkę rezerwowych. Co ciekawe ma to nastąpić po dwóch najbliższych eventach, czyli BLAST Pro Series Los Angeles i IEM Chicago. W związku z tym jeden z najlepszych zawodników w historii nie wystąpi na nadchodzącym Majorze, a jego miejsce w piątce będzie musiał zająć trener MIBR Wilton "zews" Prado.

Wprawdzie nie będzie to pierwsza taka sytuacja dla brazylijskiego trenera, jednak decyzja "coldzery" szokuje. Na razie nie są to w 100% potwierdzone informacje i z pewnością sytuacja jest rozwojowa. Kolejne dni przyniosą nam więcej informacji i całe przedstawienie stworzone wokół tego ruchu powinno się nam bardziej rozjaśnić.

Liquid znowu najlepsze

Na światowej scenie CS'a nic nie uległo zmianie. Dalej jesteśmy w erze dominacji Teamu Liquid. Amerykańska formacja tym razem zdobyła trofeium podczas ESL One Cologne. Jake "Stewie2K" Yip i spółka ograli w wielkim finale Vitality 3-1. Francuzi zdobyli tylko jedną mapę okazując się lepszymi na Dust2 dopiero po dogrywce. Liderzy rankingu hltv zdecydowanie ograli swoich rywali na Overpassie, Inferno oraz Mirage'u. Co ciekawe Mathieu "ZywOo" Herbaut i jego koledzy w walce o finał pokonali Astralis, które nie prezentuje się już tak rewelacyjnie, jak jeszcze przed kilkoma miesiącami. Team Liquid oprócz trofeium i nagrody za zwycięstwo w turnieju otrzyma czek na milion dolarów zdobywając Intel Grand Slam. 

Finały PLE

W wielkim finale kolejnego sezonu Polskiej Ligi Esportowej zmierzyli się faworyci całej imprezy, czyli Aristocracy oraz VirtusPro, starające się cały czas nawiązać do czasów złotej piątki. Niespodziewanie to Niedźwiedzie zwyciężyły 2-0 radząc sobie z rywalami najpierw na Trainie, a następnie okazując się lepszymi na Mirage'u. Co ciekawe był to pierwszy występ lanowy VP z Tomaszem "phrem" Wójcikiem w składzie, który nie tak dawno rozwiązał kontrakt z AGO i dołączył do rosyjskiej organizacji w miejsce umieszczonego na ławce Michała "Okoliciouza" Głowatego.

Virtusi znaleźli się w finale po triumfie 2-1 nad ex-Wisłą Płock oraz 2-0 nad x-kom AGO w nowym już składzie z trzema testowanymi zawodnikami. Arcy nie miało problemu z ograniem KGG i AVEZ. Oba spotkania zakończyły się pewnym 2-0 na rzecz drużyny kierowanej przez Wiktora "TaZa" Wojtasa.

Czy triumf nowego VP z "phrem" w składzie okaże się początkiem lepszych czasów dla Niedźwiedzi? Jak będzie wyglądała walka o top1 Polski w najbliższych tygodniach? Odpowiedzi na te pytania otrzymamy już niedługo, a wyniki pokazują nam tylko, że przed nami sporo emocji i ciekawych wydarzeń na scenie esportowej.

dennis w nowym zespole

Jedna z legend szwedzkiego CS:GO dołącza do GamerLegion. Dennis "dennis" Edman zastąpił w międzynarodowym składzie Kevina "Ex6TenZa" Droolansa. Szwed dołącza do "ScreaMa" i reszty po tym jak Ninjas in Pyjamas posadziło go na łąwce rezerwowych, a w jego miejsce wprowadziło do składu Nicolasa "Plopskiego" Gonzaleza Zamorę.

Dodaj komentarz