E-Sport 28 lipca 2019

Podsumowanie tygodnia w esporcie

autor: MR
Minione siedem dni nie było bogate w rozgrywki. Najważniejsze rozstrzygnięcia zapadły w regionie CIS oraz Azji. Poznaliśmy triumfatorów tamtejszych Minorów. Już w najbliższy poniedziałek zostaną wyłonione ostatnie trzy drużyny, które zobaczymy na Majorze w Berlinie.

Ostatnie bilety do Berlina

Podczas ostatniego weekendu rozegrano dwa ostatnie Minory. O przepustki na największy turniej drugiego półrocza walczyły dryżyny z Azji oraz regionu CIS. W tym pierwszym obyło się bez niespodzianek. W stolicy Niemiec obejrzymy Grayhound i TYLOO, zaś w Minor Play-in powalczą gracze MVP PK. Drugi z Minorów rozegranych w minionych dniach padł łupem forZe. Drugie miejsce premiowane bezpośrenim awansem przypadło ekipie Syman, które w niedzielny wieczór okazała się lepsza od piątki DreamEaters.

W poniedziałek zosatnie rozegrany turniej ostatniej szany. W Minor Play-in wezmą udział North, INTZ, MVP PK oraz DreamEaters. Rozgrywki oparte będąą na drabince podwójnej elimiacji. Z czterech ekip aż trzy uzyskają awans na Majora, który odbędzie się na przełomie sierpnia i września.

Reprezentacja Polski w Esporcie

Niespodziewaną informację przekazał w tym tygodniu prezes PZPN Zbigniew Boniek. Legenda polskiej piłki poinformowała za pomocą mediów społecznościowych, że w sierpniu powoła do życia Polską Reprezentację w Esporcie. Praktycznie równocześnie Jarosław "pasza" Jarząbkowski na jednym ze swoich streamów powiedział, że już niedługo zrobi coś wielkiego w polskim esporcie. W środowisku krążą już plotki, że te dwa fakty łączą się i wspomniany projekt będzie oparty na popularnym "paszyBicepsie".

Żadne informacje nie zostały jednak potwierdzone, więc musimy czekać na dalsze fakty. Przekaz wychodzący od Zbigniewa Bońka może jednak dziwić, gdyż jeszcze nie tak dawno publikował w mediach społecznościowych posty, w których jasno dawał do zrozumienia, że nie widzi esportu jako pełnoprawnej dyscypliny sportowej.

Epsilon rozwiązuje drużynę

Jednym z ciekawszych wydarzeń w tym tygodniu była informacja o likwidacji formacji CS:GO przez organizację Epsilon. Władze belgijskiej drużyny podziękowały swojemu międzynarodowemu teamowi za grę, niektórzy zawodnicy reprezentowali organizację przez ponad dwa lata. Już teraz wiemy, że cała piątka powinna znaleźć nową organizację i dalej walczyć w niezmienionym składzie. Włodarze Epsilon także niedługo mają ogłosić dalsze newsy związane ze swoją formacją cs'a.

Dodaj komentarz