E-Sport 4 sierpnia 2019

Podsumowanie tygodnia w esporcie

autor: MR
Miniony tydzień rozpoczął się od walki o ostatnie miejsca na Majorze. W kolejnych dniach było znaczniej mniej grania, jednak działo się wiele. Zmiany w składach, wielkie transakcje, ważne ogłoszenia. Warto rzucić okiem co za nami.

Trzy ostatnie przepustki na Majora

W poniedziałek odbył się play-in, gdzie cztery ekipy (po jednym z każdego Minora) walczyły o trzy ostatnie miejsca na berlińskim Majorze. Pechowcami okazali się gracze MVP PK. Azjaci najpierw ulegli 0-2 North, a następnie w tym samym stosunku okazali się gorsi od INTZ. Brazylijczycy za to przegrali 1-2 w pierwszym spotkaniu z DreamEaters. Tym samym na Majorze zobaczymy dodatkowo drużyny z Europy, Ameryki oraz regionu CIS.

Sprzedaż Astralis

Organizacja CS:GO Astralis oraz jej odpowiednik w LoL'u Origen zostaną sprzedane w następnym tygodniu. Kwota transakcji nie została ujawniona, ale opierając się na informacjach TV 2 SPORT może ona wynieść w granicach 10-15 milionów euro. Obie drużyny będą władane przez nową firmę, która nazywać się ma "Astralis Group ApS". Więcej o tym można przeczytać w oddzieonym artykule na naszej stronie TUTAJ.

kNg blisko MiBR

W ostatnich podsumowaniach wspominaliśmy o zawirowaniach ze składem MiBR. Odsunięcie od składu Marcelo "coldzery" Davida spowodowało efekt domina. Na Majorze miejsce gwiazdora zajmie trener Brazylijczyków Wilton "zews" Prado. Już teraz spekuluje się jednak, kto będzie piątym graczem "Made in Brazil".

Obecnie największe szanse ma na to Vito "kNg" Giuseppe, który poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że uzyskał amerykańską wizę. Jeden z najlepszych graczy CS:GO z Ameryki Południowej miał z tym wcześniej problem. Była to jedna z największych przeszków dla uzdolnionego Brazylijczyka, żeby wypłynąc na szerokie wody. W związku z uzyskaniem wizy wydaje się, że to właśnie "kNg" zasili szeregi MiBR po berlińskim Majorze.

Nowy Cache na ESL New York

Jeden z twórców mapy Cache i głóny odpowiedzialny za jej re-make – Shawn "FMPONE" Snelling ogłosił w minionym tygodniu, że prace dobiegły końca. Oznacza to, że mapa jest gotowa, aby powrócić do gry w nowej formie. Wielu graczy z pewnością na to już czeka. Plansza należy do jednych z najczęściej wybieranych w grach casualowych, jak i na pro scenie. Oficjalna prezentacja została zaplanowana na ESL New York. Na Cache'u odbędzie się specjalny show match, podczas którego poznamy nowy wygląd dobrze nam znanej mapy.

Wielki kontrakt Ninjy – koniec streamów na twitchu

Największy streamer dzisiejszych czasów – Ninja – odchodzi od streamowania na Twitch'u. Amerykanin będzie od teraz streamował na innej popularnej platformie – Mixer. Do zmiany przekonał go sowity kontrakt od Microsoftu – właściciela Mixera. Nie ma oficjalnych informacji co do całego "transferu", jednak z wielu źródeł można dowiedzieć się, że Tyler Bevins za zmianę platformy otrzyma dziesiątki milionów dolarów.

Zmiany w BIG

Brak awansu na Majora mocno wpłynął na drużynę BIG. Najpierw zakońćzenie kariery ogłosił Fatih "gob b" Dayik, a następnie organizacja podała, że do składu powracają Owen "smooya" Butterfield i Johannes "nex" Maget. Oprócz "gob b", który będzie teraz pełnil inną funkcję w organizacji, ze składem pożegnał się Denis "denis" Howell. Zapowiedziane zmiany nie zajdą jednak od razu. "nex" powraca dopiero po problemach zdrowotnych i w najbliższych rozgrywkach jego miejsce w roli stand-in'a zajmie Nikola "LEGIJA" Ninic.

Rotacje na polskiej scenie

Polska scena CS:GO nie mogłaby istnieć bez ciągłych zmian. W minionym tygodniu ze składem PACT pożegnał się Piotr "morelz" Taterka. Były gracz m.in. VirtusPro znalazł jednak szybko miejsce w składzie AVEZ, z którym prawie awansował na finały MSI MGA 2019. W decydującym spotkaniu polska piątka musiała uznać wyższość graczy ex-Epsilon. Ośmiornice najpierw uległy międzynarodowej formacji 16-14 na Trainie, a następnie 16-13 na Mirage'u. Oprócz "morelza" z PACT'u odszedł rónież trener Adrian "imd" Pieper.

Minione siedem dni przyniosły także informację o oficjalnym odejściu Michała "OKOLICIOUZ'a" Głowatego z VirtusPro. Od dłuższego czasu wiedzieliśmy, że popularny "OKO" został zastąpiony przez Tomasza "phra" Wójcika, jednak teraz kontrakt gracza dobiegł końca i stał się on wolnym agentem. Głowaty występował w barwach Niedźwiedzi przez dwa miesiące.

Dodaj komentarz