E-Sport 11 sierpnia 2019

Podsumowanie tygodnia w esporcie

autor: MR
Dawno nie mieliśmy tak spokojnego tygodnia. Berliński Major wyraźnie zbliża się wielkimi krokami. Mało międzynarodowego grania, zespoły skupiają się na ostatnich szlifach przed najważniejszym turniejem drugiej części sezonu.

Virtus Pro zmienia logo

Po raz kolejny rosyjska organizacja postanowiła, w ramach działań marketingowych, zmienić swoje logo. Tym razem cała akcja dotyczy The International 9, turnieju w grę DOTA 2. Nawiązując do miejsca rozgrywania całej imprezy – Azji. Tradycyjne pomarańczowe barwy wraz z białym niedźwiedziem zostały zmienione na czerwony kolor i pandę. Projekt został stworzony przez studio Quberten, które przeprojektowywało już logo Virtusów. 

Miało to miejsce w ubiegłym roku, kiedy to rosyjska organizacja postanowiła odświeżyć swój wizerunek. Przypomnijmy też, że nie jest to pierwszy taki zabieg marketingowy. Pod koniec zeszłego sezonu VP zmieniło swoje barwy w celu promowania jednego ze sponsorów.

Rotacje na scenie CS:GO

Większe zmiany w składach drużyn zajdą na pewno dopiero po Majorze. Mimo to w minionym tygodniu byliśmy świadkami dwóch ciekawych roszad. Pierwsza nie zaskakuje, gdyż Martin "STYKO" Styk występował w nowych barwach od dłuższego czasu, jednak właśnie teraz kontrakt Słowaka z mousesports dobiegł końca i utalentowany gracz mógł oficjalnie dołączyć do NoChance.

Inną zmianą jest transfer Rene "cajunb" Borga do OpTic. 29-latek zastąpi w duńskiej formacji Ismaila "refrezha" Aliego. O wszystkim za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował in-game leader Duńczyków – Mathias "MSL" Lauridsen. Już wcześniej można było zobaczyć jak "cajunb" występował w miejsce młodszego rodaka, jednak dopiero teraz pojawiła się oficjalna informacja o tej zmianie.

Aristocracy z zaproszeniem na Games Clash Masters

Ekipa Wiktora "TaZa" Wojtasa otrzymała zaproszenie na turniej lanowy, który w dniach 20-22 września odbędzie się w Gdyni. Nad Bałtykiem zobaczymy na pewno z rodzimych drużyn AGO, Illuminar oraz wspomniane Aristocracy. Zza granicy polscy kibice będą mogli obejrzeć FURIĘ, BIG oraz Sprout. W tym momencie znamy sześć piątek, któe zawalczą o łączną pulę nagród wynoszącą 100 tysięcy dolarów. Przed nami jeszcze ogłoszenie dwóch ostatnich uczestników gdyńskiego turnieju.

Dodaj komentarz