E-Sport 18 sierpnia 2019

Podsumowanie tygodnia w esporcie

autor: MR
Ostatnie odliczanie do Majora trwa. W minionym tygodniu w CS:GO pojawił się m.in. PickEm Challenge, który dla wielu nierozłącznie idzie w parze z całym turniejem. Podczas ostatnich dni poznaliśmy także bardzo ciekawy wywiad Marcelo "coldzery" Davida, w którym Brazylijczyk poruszył wiele istotnych kwestii.

Ostatni tydzień przed Majorem

Już w najbliższy piątek startuje StarLadder Berlin Major. Na kilka dni przed rozpoczęciem największej rozgrywki w drugim półroczu Valve wypuściło ViewerPass, czyli przepustkę, która umożliwia stworzenie swojego PichEm Challenge, uzyskanie odznaki z turnieju oraz wykonywanie ciekawych zadań. Podczas ostatniego IEM Katowice producenci CS:GO zastosowali poraz pierwszy ViewerPass, zaś tym razem stawiają na rozwój tego pomysłu i proponują przepustkę w dwóch wariantach. Sam ViewerPass bądź "VP" z trzema tokenami, za które można uzyskać pamiątkowe skiny.

Jedną ze zmian, w większości ocenianą na niekorzyść, jest likwidacja możliwości zdobywania pamiątek za oglądanie poszczególnych spotkań Majora. Wielu fanów CS'a specjalnie na czas największych turniejów rezerwowało sobie sporą ilość czasu, żeby zasiąść przed komputerem bądź urządzenie mobilnym, aby mieć możliwość zdobycia specjalnych skrzynek z niecodziennymi skórkami na bronie.

VegaSquadron – zawodnicy na liście transferowej, skład zawieszony

W minionym tygodniu poznaliśmy zaskakującą decyzję włodarzy drużyny, która nieraz meldowała się na Majorze i zawsze potrafiła namieszać. Mowa tutaj o ekipie VegaSquadron, której cała piątka została umieszczona na liście transferowej. Oprócz tego drużyna zawiesiła swoją działalność, czyli w najbliższym czasie nie obejrzymy dobrze znanej organizacji z regionu CIS w jakichkolwiek rozgrywkach CS:GO.

coldzera i jego wywiad

Wokół Marcelo "coldzery" Davida i jego odejścia z MiBR dalej jest głośno. Tym bardziej po ostatnim wywiadzie, w którym numer 1 rankingu HLTV z lat 2017-2018 opowiedział wiele ciekawych teorii. Brazylijski gwiazdor skomentował m.in. swoje stosunki z Gabrielem "FalleNem" Toledo. "cold" przedstawił także swoją listę najlepszych i najgorszych graczy. Co ciekawe według Latynosa najgorszym graczem, przeciwko któremu grał jest Danylo "Zeus" Teslenko, zaś najlepszym Oleksandr "s1mple" Kostylev.

Sporo chaosu wprowadziła odpowiedź o Nicolaiu "dev1ce" Reedtzie. Brazylijczyk niepochelbnie wypowiedział się o Duńczyku, co mogło rozpętać niemałą burzę. W dalszej części możemy poznać szczegóły z przeszłości, chociażby fakt, że zawodnik myślał o odejściu z MiBR już wcześniej.

Dodaj komentarz