E-Sport 5 maja 2019

Podsumowanie tygodnia w esporcie

autor: MR
Pora na tradycyjne już podsumowanie tygodnia w esporcie na naszym portalu. Pierwsze dni przyniosły nam ogromne zmiany. Odejście formacji CS:GO z organizacji devils.one to z pewnością obok kolejnej roszady w składzie VirtusPro największy news ostatnich siedmiu dni.

byali out, OKOLICIOUZ in

Kiedy wydawało się, że sytuacja w VirtusPro stabilizuje się doszło do kolejnej roszady. Niedźwiedzie dopiero co zakończyły bootcamp, a z organizacją pożegnał się Paweł "byali" Bieliński. Obok Snaxa był on najbardziej doświadczonym graczem w formacji. W następnych spotkaniach piątym zawodnikiem będzie Michał "OKOLICIOUZ" Głowaty.

TaZ i ekipa w poszukiwaniu organizacji

Ze względu na róznicę zdań na temat przyszłych działań związanych z drużyną devils.one nie przedłużyło kontraktów obowiązujących do końca kwietnia ze swoimi zawodnikami CS:GO. Wiktor "TaZ" Wojtas, Jacek "MINISE" Jeziak, Paweł "Dycha" dycha, Karol "rallen" Rodowicz oraz Mikołaj "mouz" Karolewski występują obecnie pod nazwą ex-devils.one, jednak ciągle poszukują nowej organizacji, pod której egidą będą startowali w przyszłości.

Polska piątka jest łakomym kąskiem na rynku, gdyż zachowali slot w ESL Pro League, a już niedługo powalczą w drugiej fazie grupowej o udział w finałach bieżącego sezonu. Ich rywalami będą HellRaisers, OpTic a także fnatic. Awans uzyskają dwie pierwsze drużyny w każdej z grup.

Głównym powodem rozstania się obu stron była odmienna wizja działania drużyny. devils.one wymagało przeprowadzki wszystkich graczy do stolicy. Oprócz tego chciano wdrożyć system "pay per win", czyli gaża zawodników zależałaby w całości od wyników osiąganych w poszczególnych rozgrywkach.

Team Liquid najlepszy podczas IEM Sydney

Cały tydzień w esporcie zakończył finał IEM Sydney. Mecz w formacie bo5 padł łupem amerykańskiej organizacji, która okazała się lepsza od szwedzkiego fnatic. Stewie2K i jego koledzy triumfowali 3-2 zapewniając sobie zwycięstwo na decydującym Inferno w stosunku 16-9. Wcześniej Liquid wygrało na Overpassie i Mirage, zaś JW z ekipą zgarnęli zwycięstwa na Cache oraz Dust2.

IEM Sydney był kolejnym turniejem transmitowanym dzięki wsparciu marki LOTTO, który to wyraźnie zaznaczył swoją obecność w świecie esportu. Więcej możecie przeczytać o tym w wywiadzie z prezesem Totalizatora Sportowego – Olgierdem Cieślikiem TUTAJ. Zapraszamy także do lektury naszej rozmowy na temat wsparcia LOTTO a także sponsporingu w esporcie z prezesem Fantasy Expo – Krzysztofem Stypułkowskim TUTAJ.