E-Sport 9 czerwca 2019

Podsumowanie tygodnia w esporcie

autor: MR
Przed nami kolejne podsumowanie tygodnia w esporcie. Działo się. Wiemy już które drużyny dostały się do zamkniętych kwalifikacji do Minora. Oprócz tego tydzień rozpoczął nam się od zmiany lidera rankingu hltv. Astralis spadło z tronu po 58 tygodniach. Tydzień zwieńczyły nam finały ESL Mistrzostw Polski.

Astralis spada z top1 po 58 tygodniach

Jeszcze nie tak dawno wydawało się, że żadna z drużyn nie ma szans zagrozić dream teamowi z Danii. Astralis wygrywało kolejne poedynki i bez problemu sięgnęło po trofeum na katowickim Majorze. Z czasem i gra nie była już tak równa, a efektem tego jest spadek z pierwszego miejsca w rankingu hltv. Obecnie prym w świecie CS:GO wiedzie Team Liquid. Stewie2K wraz z ekipą awansowali w rankingu dzięki zwycięstwu w DreamHack Masters Dallas. W finale amerykańska formacja okazała się lepsza od rewelacyjnego ostatnio ENCE. 

Awans VP do zamkniętych kwalifikacji do Minora

W środku tygodnia byliśmy świadkami ostatniej tury otwartych kwalifikacji, w których zwycięzcy mogli uzyskać awans do zamkniętych elimiacji o udział w Minorze. O tym, że droga do powrotu na Majora polskiej drużyny jest ciężka wiedzieliśmy od dawna. Minione otwarte kwalifikacje utwierdziły w tym przekonaniu wszystkich, gdyż mimo wielu wygranych meczów koniec końców awans uzyskało tylko VirtusPro.

Niedźwiedzie uczyniły to rzutem na taśmę. Na wpełni zwycięską drogę Snax i spółka weszli dopiero w ostatnim turnieju. Nie mieli jednak łatwo, gdyż musieli m.in zaliczyć come back w spotkaniu przeciwko Aristocracy. Triumf nad ekipą TaZa rodził się w bólach i VP wygrało dopiero po dogrywce. Kolejne mecze były już ze słabszymi rywalami, więc tam Virtusi poradzili sobie łatwiej i zapewnili upragniony awans.

ESL Mistrzostwa Polski

ESL Mistrzostwa Polski były pierwszym wewnątrzpolskim lanem Virtus Pro. Legendarna drużyna powoli odradza się, więc włodarze rosyjskiej organizacji z pewnością liczyli na dobry wynik swoich zawodników w Katowicach. Snax i spółka osiągnęli niezły rezultat. W finale musieli uznać wyższość Aristocracy, które wydaje się być teraz najlepszą drużyną w naszym kraju. W decydującym starciu piątka TaZa pokonała zdecydowanie swoich przeciwników. Najpierw po bardziej wyrównanej walce na Mirage'u, a następnie bezepalacyjnie na Nuke'u. Tym samym to właśnie Aristocracy zostało ESL Mistrzami Polski sezonu Wiosna 2019.

VirtuPro złamało ustawę hazardową?

Lan w Katowicach był dla nowego Virtus Pro dopiero drugim turniejem offline, a pierwszym w Polsce. Nic więc dziwnego, że występ Niedźwiedzi w koszulkach z logiem nielegalnego w naszym kraju bukmachera wzbudził kontrowersje. Zgodnie z ustawą hazardową taka praktyka jest nielegalna. W finałowym spotkaniu MICHU z kolegami wystąpili już w strojach wyłącznie z logiem ESL. Więcej o sprawie TUTAJ.

Valiance zmienia nazwę

Aktualnie notowana na 17 miejscu w światowym rankingu organizacja postanowiła zmienić nazwę. Od tera zgracze Valiance będą występowali pod nazwą CR4ZY.

Dodaj komentarz