Ogolna 29 grudnia 2022

PointsBet potwierdza rozmowy z Betr w sprawie sprzedaży australijskich aktywów

autor: Mateusz Mazur
PointsBet odpowiedział na niedawne spekulacje medialne dotyczące potencjalnej transakcji sprzedaży swojej australijskiej działalności handlowej.

Rozmowy z Betr

PointsBet zaznaczył w swoim komunikacie, że każda potencjalna transakcja zostanie oceniona w kontekście globalnej strategii i możliwości firmy: – PointsBet informuje, że w ramach swojej działalności rutynowo bada opcje maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy, w tym oceniając otrzymywane od czasu do czasu propozycje stron trzecich – czytamy w oświadczeniu grupy.

Grupa odniosła się także do doniesień o rozmowach prowadzonych z NTD Pty Limited – właścicielem Betr: – Rozmowy między PointsBet a NTD mają charakter wstępny. Nie ma pewności, że zakończą się jakąkolwiek wiążącą transakcją – zapewnia PointsBet.

Spadek wartości akcji

Grupa zapowiedziałą, że ​​będzie na bieżąco informować rynek o postępach w rozmowach, zgodnie ze swoimi obowiązkami w zakresie ciągłego ujawniania informacji, a jej najnowszy komunikat został zatwierdzony do publikacji przez zarząd.

Warto wspomnieć, że w październiku 2022 r. firma z powodzeniem uruchomiła w swojej aplikacji funkcję Lightning Bets dla National League Football (NFL). Wydaje się, że był to strzał w dziesiątkę, który poskutkował 108-procentowym wzrostem zainteresowania Lightning Bets i 184-procentowym wzrostem liczby unikalnych klientów korzystających z produktu. Mimo to akcje PointsBet nie mają się najlepiej. Ich wartość spadła o 33% w samym grudniu i 81% w całym 2022 roku.

Dodaj komentarz