Poker 31 sierpnia 2018

Poker ponownie uznany za sport

autor: PK
Bardzo ciekawe informacje napłynęły z Ukrainy. Dotyczą one pokera.

Rozważania na ten temat trwały długo. Jednak w myśl ustawy 3780, pod punktem II.119, poker wymieniono w ujęciu sportowym. Tym samym został on wpisany na listę rejestru dyscyplin sportowych.

Osiem lat temu zapadła decyzja odwrotna. Co jednak ciekawe, początkowo dostrzegano różnice między pokerem a typowym hazardem. Do 2010 roku, gdy zrównano go z automatami, ruletką, czy blackjackiem. 

Członkowie klubów pokerowych ruszyli na wojnę z rządem. Sprawa trafiła do Sądu Najwyższego. W 2013 roku sędziowie orzekli na korzyść klubów, przychylając się zarazem do argumentacji obejmującej pokera turniejowego. To mógł być punkt zwrotny. I może by był, ale aneksja Krymu przez Rosję oraz jej konsekwencje nie stanowiły dobrego tła do prac nad ustawą hazardową. 

Poker zszedł do podziemia, ale teraz to powinno się zmienić. Nowe przepisy pozwolą na organizację turniejów przez kluby pokerowe. Co się wydarzy jeszcze? Trudno powiedzieć, bo to dopiero pierwszy krok, ale niesamowicie ważny, gdyż oddziela pokera od innych dziedzin hazardu. 

źr. PokerTexas.net

Dodaj komentarz