Policja zabezpieczyła nielegalne automaty na Podkarpaciu
Łańcuccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Delegatury Urzędu Celno-Skarbowego w Rzeszowie prowadzili działania kontrolne na terenie powiatu łańcuckiego.
W dwóch lokalach na terenie miasta funkcjonariusze ujawnili łącznie sześć automatów służących do nielegalnych gier hazardowych. Ich wartość oszacowano na 72 tys. zł.
Maszyny zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Krajowa Administracja Skarbowa z Rzeszowa.
Zgodnie z nowelizacją ustawy o grach hazardowych, od 1 kwietnia 2017 r. nie można urządzać gier na automatach poza kasynami gier. Za nielegalną działalność związaną z grami na automatach grożą wysokie kary. Za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara wynosi 100 tys. zł od każdego automatu. Za nielegalne urządzanie gier hazardowych grozi też odpowiedzialność karno-skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.
źr. i fot. KPP Łańcut
PK
Więcej Automaty
Local content w branży gier na pieniądze. „Nie ścigamy się o to, kto sprytniej rozliczy podatek. Konkurujemy jakością produktu i stabilnością”
W kwietniu rząd zainaugurował projekt "Local Content. Z korzyścią dla Polski". Jego celem jest zwiększenie udziału polskich firm we wspieraniu poszczególnych segmentów gospodarki. Jak natomiast to wygląda w kontekście branży gier na pieniądze? O tym w rozmowie z Interplay.pl opowiedział Piotr Fedak, prezes Promatic Group - polskiego producenta automatów i…