Ogolna 3 marca 2022

Polscy bukmacherzy pomagają Ukrainie

Minął już tydzień od ataku zbrojnego Rosji na Ukrainę. Krwawa wojna trwająca u naszego sąsiada sprawiła, że wielu Polaków, a także firm zaczęło wspierać ukraiński naród na wiele sposobów. Do pomocy przyłączyli się również operatorzy Fortuna, a także Superbet. Z informacji Interplay wynika, że to dopiero początek, ponieważ lada moment możemy spodziewać się podobnych gestów pomocy od innych legalnie działających firm na polskim rynku. 

Pierwsze gesty solidarności z Ukrainą

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że w całym narodzie polskim nastąpiło poruszenie w związku z atakiem zbrojnym Rosji na Ukrainę. Długo nie trzeba było czekać, by wiele osób i firm zaczęło solidaryzować się z naszymi sąsiadami w różny sposób. Jednym z nich wśród przedsiębiorców było wycofanie się z rynku rosyjskiego i białoruskiego. W pewien sposób tak uczyniło również wielu legalnie działających na terenie Polski firm bukmacherskich, które wycofały ofertę na spotkania w lidze rosyjskiej, a także białoruskiej. Wśród takich operatorów znaleźli się m.in. Fuksiarz, eWinner, Fortuna, czy Betcris.

Oczywiście jest to jedynie gest solidarności, ponieważ nie ma on dużego przełożenia na wyniki biznesowe. Na tym firmy jednak nie poprzestały, ponieważ już dziś wiemy o dwóch operatorach, którzy przelali znaczne środki na pomoc Ukrainie.

Superbet i Fortuna pomagają Ukrainie

Jak poinformował za pośrednictwem Twittera prezes Fortuna Zakłady Bukmacherskie, Konrad Komarczuk firma zdecydowała się przekazać 200 000 złotych na pomoc Ukrainie. Konkretnie bukmacher przekazał środki na akcję koordynowaną przez Polski Czerwony Krzyż.

Na podobny gest zdecydował się Superbet, który wsparł akcje koordynowane przez Polski Czerwony Krzyż, a także Polskę Akcję Humanitarną. Łącznie na te dwie organizacje operator przekazał 230 000 złotych.

Oba gesty są godne pochwały, a jak wspomnieliśmy to nie koniec wsparcia finansowego od polskich firm bukmacherskich dla Ukrainy. Z naszych informacji wynika, że inni operatorzy również rozważają pomoc finansową dla naszych wschodnich sąsiadów. O efektach tych rozważań powinniśmy dowiedzieć się w najbliższych dniach.

Dodaj komentarz