Kupper Automaty to 14-ta z polskich firm, która była obecna na wystawie ze swoim własnym stoiskiem. Zdecydowali się w ostatniej chwili, toteż poczatkowo zapowiadając londyńską wystawę pisaliśmy o trzynastu firmach z naszego kraju.
Na ATEI mogliśmy zobaczyć bujaki: Cadillac’a Elvis grającego przeboje Króla Rock and Rolla, ciężarówkę z beczkami Big Truck oraz kabriolet. W centralnym punkcie stoiska ustawiono karuzelkę trzymiejscową z „bujanymi” motorami, a z tyłu za nią wymienne figury: Gonzo, Mysz i Konika.
„Naszym przewodnim hasłem jest podnoszenie jakości przy utrzymaniu cen produktów” – powiedział mi obecny na stoisku właściciel firmy Krzysztof Kupper. Krzysztof nie ukrywał, że jednym z powodów jego wizyty na ATEI było także poszukiwanie pomysłu na nowy model. Na razie Kupper Automaty sprzedaje bujaki zagranicę głównie na rynek ukraiński, gdzie ma swojego stałego kontrahenta. Z londyńskiej wystawy właściciele firmy wyjechali z pełnym zeszytem kontaktów handlowych, więc wkrótce należy się spodziewać większej ekspansji ich produktów na świecie.

W.B.
Więcej Automaty
Udział maleje, wartość rośnie. EY opublikował raport o szarej strefie
Na początku marca Zespół Analiz Ekonomicznych EY, jednego z największych koncernów doradczo-audytorskich na świecie, opublikował raport dotyczący udziału szarej strefy w sektorze hazardowym. Publikacja rzuca światło dynamikę zmian zachodzących w tym obszarze, zarówno z poziomu polskiej gospodarki, jak i w skali globalnej. Poniżej przedstawiamy kluczowe dane statystyczne dotyczące tego zjawiska.



