Polskie firmy na ATEI – WiK+GTZ
Kostkowicki WiK po raz pierwszy pojawił się na ATEI w 2002 roku, można więc zaryzykować twierdzenie, że produkty tej polskiej firmy są już bardzo dobrze znane na rynku brytyjskim.
Kostkowicki WiK po raz pierwszy pojawił się na ATEI w 2002 roku, można więc zaryzykować twierdzenie, że produkty tej polskiej firmy są już bardzo dobrze znane na rynku brytyjskim. Tym razem oprócz znanych już z ubiegłego roku: żetonowego stołu do pool bilarda o nazwie Viking, Crazy Squash’a, bilardowego stołu jadalnego z obrotowym blatem oraz dartów Virtual i Party, Zbigniew Widenka i Tomasz Kluska przywieźli do Londynu nowość – Mini Hockeya. Mini Hockey ma pleksiglasowy blat o rozmiarze 160×100 cm, który ozdobiono gustownymi sylwetkami hokeistów oraz skrzyżowanymi kijami hokejowymi. Kije znajdujące się po obu stronach pola gry rozdzielonego zasłoną z przezroczystego tworzywa sztucznego, mają różne kolory – niebieski i czerwony, podobnie jak używane w grze odbijaki.
Chociaż Mini Hockey to jedyna nowość na stoisku WiK-a, to jednak trzeba przyznać, że pozostałe produkty firmy prezentowane w Londynie uległy pewnej modernizacji. I tak, do standardowegpo Air Hockeya Gold firma dodała lampę UV, do New Crazy Squasha dołożono kolorowe migające diody na obrzeżu pola gry, a stół jadalno-obrotowy dorobił się zdalnego sterowania na pilota.
Część londyńskiego stoiska firmy zajęła jej siostrzana spółka GTZ zajmująca się produkcją automatów hazardowych. Prezentowała dwumonitorowe automaty Gold Rush wyposażone w ekrany LCD oraz jednomonitorowe multigame’y. Automaty przygotowane są do sprzedaży na rynkach polskim i ukraińskim, jednak łatwo można je przystosować do prawa obowiązującego w innym kraju, poprzez dostęp do ukrytych funkcji programowych.
Na zdjęciu: Tomasz Kluska w rozmowie z klientami.