E-Sport 12 sierpnia 2016

Polskie sukcesy w Tiranie

autor: PZBil
Mateusz Śniegocki łamie kolejne bariery.

Świetnie spisali się reprezentanci Polski w zawodach Pucharu Europy Euro Tour rozegranym w Tiranie (Albania) zdobywając komplet trzech medali.

W kategorii mężczyzn rewelacyjnie spisał się Mateusz Śniegocki. Zawodnik Konsalnetu Warszawa był niepokonany od samego początku do wielkiego finału, w którym zmierzył się z reprezentantem Niemiec J. Fillerem. Kontrolując spotkanie od samego początku zwyciężył ostatecznie 9-4 i sięgnął już po trzeci swój złoty medal w tym cyklu.

Na najniższym stopniu podium znalazł się klubowy kolega Wojciech Szewczyk, który w walce o finał przegrał z Mateuszem 7-9.

Bardzo dobrze w kategorii kobiet spisała się natomiast Katarzyna Wesołowska (ERG Bieruń Folie), która w swojej kategorii wywalczyła srebrny medal, ulegając w finale reprezentantce Rosji K. Tkach 5-7.

Blisko podium byli również Konrad Juszczyszyn i Monika Ząbek, którzy zakończyli zawody na 5. miejscu. Po turnieju w Albanii w pierwszej 16 rankingu Europy znajduje się czwórka naszych zawodników.

Najwyżej na 7. pozycji sklasyfikowany jest Wojciech Szewczyk.