Ponad 500 flipperów czeka na nowe muzeum
W Banning, mieście oddalonym o 40 km na wschód od Los Angeles John Weeks ma wizję stworzenia największego na świecie muzeum flipperów.
Źródła nie podają, czy zaraził się tą wizją od przebywającego w styczniu tego roku w Kalifornii prezesa PSF-u – Łukasza Dziatkiewicza, ale jest to wysoce prawdopodobne.
John był w przeszłości operatorem urządzeń rozrywkowych i równolegle właścicielem kilku innych biznesów z branży informatycznej. Jego pasją jest kolekcjonowanie flipperów, a obecnie chciałby swoje pięknie odrestaurowane i zapakowane "zabawki" pokazać szerszej publiczności. W tym celu Weeks zakupił 18 akrów ziemi zabudowanej kilkoma pomieszczeniami magazynowymi i ruszył 9 lipca z kampanią na Kickstarterze mającą na celu pozyskanie 150 tyś USD, (lub więcej) potrzebnych na renowację pomieszczeń, instalacje klimatyzacji, okablowanie etc.
Na razie kilkudziesięciu inwestorów wyłożyło na nowe muzeum flipperów niespełna 1/10 potrzebnej sumy, ale kampania trwa do 8 sierpnia i jest szansa, że planowane na koniec stycznia 2014 roku otwarcie placówki może się udać.
Na filmiku reklamowym publikowanym na portalu Kickstarter do wsparcia idei muzeum zachęca filmowiec i pisarz David Trotter, współorganizator przedsiewzięcia i trzba przyznać, że ma gadane.
Fim reklamowy i opis kampanii muzeum możecie zobaczyć tutaj
W zależności od zainwestowanej kwoty (1 USD minimum) każdy z wpłacających może otrzymać pewne profity.
Za wpłacone 10 USD otrzymamy miejsce na nasze nazwisko na"ścianie darczyńców", a za 35 USD koszulkę z limitowanej edycji. Wpłaty powyżej 500 USD premiowane są logo sponsora umieszczonym w strategicznym miejscu muzeum przez rok.
Jeśli Weeksowi i Trotterowi uda się pozyskać żądaną kwotę kalifornijskie Museum of Pinball zostanie rzeczywiście największą tego typu placówką na świecie i prześcignie Pinball Hall of Fame w Las Vegas z 253 grami, Pinball Wizard Arcade w Pelham, NH z 352 grami i Pinballz Arcade w Austin, TX z 236 grami.
Muzeum ma być przedsięwzięciem non profit i utrzymywać się z datków darczyńców, pieniędzy wrzuconych do maszyn, turniejów flipperowych i organizacji imprez firmowych.
Strona muzeum: http://museumofpinball.org/