Kasyno 4 października 2022

Ponowny spadek przychodów w Makau

Wrzesień okazał się kolejnym miesiącem spadkowym w Makau. W ujęciu rok do roku GGR (przychód brutto z gier) spadł o połowę. 

Kolejny spadek w Makau

Przypomnijmy, że w sierpniu Makau zanotowało spadek GGR w ujęciu rok do roku o 51% – wówczas wyniósł on 2,18 mld MOP$. Pod tym względem wrzesień okazał się bardzo podobny, bowiem tym razem przychód brutto z gier spadł o 50% sięgając dokładnie 2,96 mld MOP$ (370 mln USD). Porównując oba minione miesiące, to przychody we wrześniu wzrosły o 36%. Dodajmy, że w Makau nadal mamy do czynienia z problemami turystycznymi związanymi z COVID-19.

GGR za pierwsze dziewięć miesięcy 2022 roku wynosi obecnie 31,81 mld MOP$. Oznacza to spadek o 53% w porównaniu z tym samym okresem w 2021 roku. Według danych Biura Inspekcji i Koordynacji Gier (DICJ) wówczas GGR wyniósł dokładnie 67,78 mld MOP$.

Najlepszym miesiącem w bieżącym roku pozostaje luty, kiedy przychody brutto wzrosły o 6% sięgając 7,75 mld MOP$. Na drugim miejscu znajduje się styczeń, który osiągnął GGR na poziomie 6,34 mld MOP$.

Dobre informacje

Pozytywne wiadomości są jednak inne. Pod koniec ubiegłego miesiąca, dyrektor generalny, Ho Iat Seng, ogłosił, że wizy elektroniczne i wycieczki zorganizowane zostaną przywrócone w listopadzie. Przypomnijmy, że takie oferty są nadal zawieszone już od stycznia 2020 roku. Taki ruch został wynegocjowany w rozmowach z rządem centralnych Chin.

Dodajmy także, iż od 1 do 7 października w Makau trwa “Złoty Tydzień”, a więc święto narodowe w Chinach. Według wice-dyrektora Rządowego Biura Turystyki Makau (MGTO), Chenga Wai Tonga, w tym czasie w Makau można spodziewać się od 20 000 do 25 000 turystów dziennie.

tagi:Makau

Dodaj komentarz