Ogolna 27 października 2021

Pontus Lindwall pozostanie na stanowisku CEO Betssona

Zarząd Betssona potwierdził, że Pontus Lindwall pozostanie na stanowisku CEO. Tym samym można mówić o pewnej niespodziance, ponieważ zarząd światowego hegemona cofnął swoją wcześniejszą decyzję o jego odejściu. 

Wieloletnia współpraca

Pontus Lindwall ogłosił swoje odejście we wrześniu tego roku. Po raz pierwszy został mianowany CEO firmy Betsson w 1998 roku i pełnił tę funkcję do 2011 roku. Drugą kadencję rozpoczął 2017 roku.

Odejście Lindwall zostało ogłoszone w komunikacie prasowym na początku tego miesiąca. W tym czasie firma twierdziła, że ​​zrealizował swoje cele w tej roli i przyszedł odpowiedni czas, by się pożegnać. Jednak na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Betssona (EGM) akcjonariusze potwierdzili nowe nominacje w zarządzie, a nowy zarząd szybko przywrócił Lindwall na jego wieloletnie stanowisko.

Decyzja poparta analizą

Przeprowadziliśmy kilka rozmów z głównymi interesariuszami Betsson, zespołem zarządzającym, pracownikami, a także wieloma największymi udziałowcami. Na podstawie tych dyskusji obecny zarząd stwierdził, że Pontus Lindwall powinien zostać – powiedział prezes Johan Lundberg.

Firma musi skoncentrować się teraz na wszystkich ważnych wyzwaniach, które są przed nami, takie jak na przykład nieoczekiwana sytuacja w Holandii. Nie potrzebujemy zamieszania w strukturach – dodał Lundberg.

Inne uchwały

Na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Betssona ogłoszone zostały też inne uchwały, w tym wybór Lundberga na prezesa firmy.  Co więcej Lundberg został również ponownie wybrany, wraz z Evą Leach i Fredrikiem Carlssonem, do zarządu.

W międzyczasie Lindwall dołączy do Petera Hamberga jako nowy członek zarządu do końca następnego dorocznego walnego zgromadzenia (AGM).

Akcjonariusze Betssona zatwierdzili również inne wnioski związane z zarządem, na przykład, aby zarząd składał się z pięciu członków bez zastępców do końca obecnej kadencji.

Dodaj komentarz