E-Sport 19 maja 2020

Poznaliśmy pierwszych finalistów turnieju BLAST Rising – Endpoint oraz Nordavind.

Wczoraj poznaliśmy pierwszych dwóch finalistów turnieju BLAST Rising - Endpoint oraz Nordavind.

Endpoint, które o awans do półfinału walczyło z AVEZ, dzięki świetnej postawie Thomasa oraz dobrze przygotowanej stronie terrorystów pewnie zdobywało przewagę na początku każdej z map. Z kolei Nordavind po wygraniu na mapie przeciwnika, pewnie domknęło spotkanie na drugiej lokacji, meldując się w półfinale.  Oba pojedynki zakończyły się wynikiem 2:0.

Dziś popołudniu o awans do półfinału walczyć będa Japaleno, HAVU, Heretics oraz Alternate aTTaX. Faworytami dzisiejszych pojedynków są HAVU i Heretics, które zajmują najwyższe miejsca w rankingu HLTV. Fińska formacja miała swój wzlot w pierwszym tygodniu fazy grupowej, lecz obniżyła w drugiej kolejce. Z pewnością pojedynek best-of-three ich faworyzuje, lecz Szwedzi nie raz udowadniali, że mogą być rozpatrywani jako czarny koń turnieju. Z kolei w drugim meczu zdecydowanym faworytem są Francuzi, którzy do tej pory nie stracili ani jednej mapy.

Pierwsze spotkanie o godzinie 17:00. Pełny harmonogram dzisiejszych rozgrywek:

  • 17:00 – Japaleno vs HAVU
  • 20:45 – Heretics vs ALTERNATE aTTaX

Transmisja z BLAST Rising by Fantasyexpo dostępna jest w języku polskim na kanale ESPORT NOW, natomiast angielski stream można zobaczyć na BLASTtv.