Bukmacherka 20 maja 2020

Premier League: Kluby wróciły do treningów. Kiedy powrócą rozgrywki?

W poniedziałek podczas głosowania akcjonariuszy podjęto jednogłośną decyzję o powrocie do treningów wszystkich klubów Premier League. Jak na razie zajęcia odbywają się w małych grupach, ale to kolejny krok, by angielska liga została wznowiona. Taka informacja z całą pewnością ucieszyła firmy bukmacherskie, ponieważ Premier League jest jedną z najczęściej obstawianych lig. 

Powrót do treningów

Akcjonariusze klubów Premier League zagłosowali jednogłośnie, ale warto zaznaczyć, że treningi będą mogły odbywać się tylko w małych grupach. W trakcie zajęć będzie musiał być zachowany dystans społeczny.

Zdrowie i dobre samopoczucie wszystkich uczestników jest priorytetem dla władz Premier League. Bezpieczny powrót do treningów to pierwszy etap procesu związanego z powrotem rozgrywek – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Władze Premier League poinformowały również o tym, że cały czas rozmawiają z przedstawicielami klubów, by wdrożyć powrót do pełnych treningów. Jeszcze nie wiadomo kiedy to się stanie, ale już teraz można zaobserwować, że Premier League podażą drogą Bundesligi, która została wznowiona już w miniony weekend. 

Czy sprzeciw piłkarzy może być zagrożeniem do wznowienia Premier League?

W ostatnich dniach pojawiło się klika głosów piłkarzy grających w Premier League, którzy niekoniecznie chcą wznawiać rozgrywki. Przykładowo Danny Rose stwierdził, że obecnie nie powinno się nawet rozmawiać o powrocie ligi. Z kolei Troy Deeney zapowiedział, że nie wróci do gry, ponieważ nie chce narażać swojej rodziny. A takie gwiazdy futbolu jak Raheem Sterling oraz Sergio Aguero wyraziły publicznie wątpliwości, czy powrót w obecnych czasach na pewno jest dobrym pomysłem.

Podobne historie i głosy pojawiły się choćby w przypadku wznowienia hiszpańskich lig, co nie miało absolutnie żadnego wpływu na podjęcie decyzji o wznowieniu rozgrywek. Z całą pewnością podobnie będzie w Premier League, ponieważ żadna z lig nie pozwoli sobie, by nie dokończyć rozgrywek z powodu wątpliwości kilku piłkarzy.

Kiedy powróci Premier League i inne rozgrywki?

Organy zarządzające piłką nożna we Francji, Belgii, Holandii, czy Szkocji podjęły już jakiś czas temu decyzję o zakończeniu rozgrywek. Z kolei Bundesliga do gry wróciła już w miniony weekend, a tym samym naznaczyła szlak, po którym zmierzają włodarze innych lig. Kluby z Włoch oraz Hiszpanii, czyli krajów które bardzo mocno dotknęła epidemia koronawirusa, już jakiś czas temu dostały pozwolenie na treningi grupowe. W Anglii pierwsza decyzja o powrocie do jakichkolwiek zajęć została podjęta nieco później, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Premier League powinno być kontynuowane już w czerwcu.

Rozgrywki Serie A mają być wznowione 13 czerwca, dzień później do gry mają wrócić piłkarze La Liga. Z kolei polska Ekstraklasa wznowi rozgrywki już 29 maja. Tym samym polskie kluby będą jednymi z pierwszych w Europie, które wrócą do rozgrywania spotkań.