Ogolna 31 października 2022

Prezes Sportradar, Carsten Koerl z prestiżową nagrodą

Założyciel i CEO firmy Sportradar, Carsten Koerl został uznany "Przedsiębiorcą Roku" w Szwajcarii.

Długa tradycja wręczenia nagród

Tradycja nagród wręczanych przez EY jest długa. Dokładnie od 1986 roku firma po raz pierwszy wręczała statuetki za poszczególne osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości. Niezależny panel sędziów wybrał CEO i założyciela Sportadar “na podstawie jego ducha przedsiębiorczości, celu, rozwoju i wpływu” na firmę. Za ocenę finalistów w czterech kategoriach odpowiadało dziesięcioosobowe jury. Koerl zdobył nagrodę w kategorii “Service & Commerce”.

Jestem niezwykle zaszczycony zdobyciem tej prestiżowej nagrody. To osiągnięcie świętuję z całym zespołem, ponieważ jestem dumny, że firma została doceniana za wpływ na ekosystem sportowy. Nasze innowacyjne i wizjonerskie produkty technologiczne w ostatnich latach zyskały mocno na wartości – powiedział laureat nagrody. Carsten Koerl dodał ponadto, że Sportradar jest dopiero na początku swojej “podróży”. Według niego branża sportowa, medialna i bukmacherska zbiega się z jego firmą w centrum ogromnego rynku.

Od start-upu do giganta na rynku

Carsten Koerl założył firmę w 2001 roku i od ponad dwóch dekad kieruje nią z dużymi sukcesami. Podczas swojej kadencji Koerl nadzorował przejście Sportradar ze start-upu do roli ważnego gracza w świecie danych i technologii sportowych. Dzisiaj firma jest spółką notowaną na giełdzie Nasdaq, zatrudniając ponad 3500 osób i obsługując ponad 1700 klientów w ponad 120. krajach.

Dodaj komentarz