Ogolna 16 sierpnia 2022

Prezydent Peru podpisał ustawę o zakładach i grach hazardowych

Prezydent Peru, Pedro Castillo, oficjalne podpisał ustawę o zalegalizowaniu zakładów sportowych i gier online. Nowe prawo wejdzie w życie za 60 dni. 

Ustawa podpisana

O tym, że zakłady sportowe oraz gry online zostaną zalegalizowane w Peru widzieliśmy po tym, jak światło dziennie ujrzały wyniki głosowania z 15 lipca bieżącego roku. Nowa ustawa związana z legalizacją otrzymała 91 głosów przy żadnym przeciwnym.

Teraz ustawa została podpisana przez prezydenta Peru, Pedro Castillo, a opublikowano to w urzędowej gazecie “El Peruano”. Oficjalnie wejdzie ona w życie za 60 dni.

Ustawa będzie podlegała do Ministerstwa Handlu Zagranicznego i Turystyki Peru (Mincetur) oraz organu handlu zagranicznego. Ustalony został także podatek od gier, który wynosi 12% podstawy opodatkowania każdego operatora i będzie pobierany co miesiąc. Natomiast podatki na utrzymanie wyniosą 2% miesięcznego dochodu operatora.

Ograniczenia dla operatorów

Wszyscy operatorzy w Peru będą mogli oferować bonusy do gier online, ale nie będzie można wymienić ich na pieniądze. Przy okazji zakładów sportowych każdy operator będzie musiał zadbać o odpowiedni komunikat ostrzegawczy, który ma przekazywać, że “nadmierne zakłady sportowe mogą grozić uzależnieniem od hazardu”.

Wiadomo także, że złamanie tych praw może skutkować grzywną finansową. Inne sankcje obejmują zamrożenie aktywów lub pozbawienie licencji na okres do 10 lat lub na stałe.

tagi:Peru