Ogolna 22 lipca 2019

Promatic Group o hazardzie i obecności w Nigerii

autor: IP
Wiele osób zastanawia się jak wygląda rynek hazardowy w Nigerii. Postanowiliśmy zebrać kilka najczęściej zadawanych pytań, by rozwiać wszelkie wątpliwości na temat działalności Promatic Group w Afryce. Rozmawiamy z Pawłem Paliwodą, CEO Promatic Group.

Jak wygląda sytuacja prawna hazardu na rynku nigeryjskim?

Hazard w Nigerii jest nadzorowany przez National Lottery Regulatory Comission. Gry zostały podzielone na dwie kategorie: klasyfikowane i nieklasyfikowane. Do katalogu gier klasyfikowanych należą loterie, gry kasynowe i sportowe zakłady bukmacherskie. Gry niesklasyfikowane to gry w karty, kości i ruletka. Nie oznacza to jednak, że są zakazane.  Mogą zostać zalegalizowane i być użytkowane zgodnie z prawem przez kasyna, które posiadają specjalną licencję. Przestrzeń gier online nie została co prawda ściśle określona w kodeksie prawnym, jednak firmy działające w branży iGamingu w Nigeriizobowiązane są do przestrzegania takich samych przepisów,  jakie opisane są dla kasyn stacjonarnych.

Od jak dawna Promatic działa w Afryce?

Ekspansję w Afryce rozpoczęliśmy w 2015 roku. Aktualnie jesteśmy obecni aż w 15 stanach Nigerii, posiadamy kilkadziesiąt salonów gier, posiadamy własną siedzibę w Lagos, sztab przeszkolonych pracowników, przygotowanych do profesjonalnej obsługi i dbających o naszych lokalnych partnerów oraz klientów.

Jakie produkty można znaleźć w ofercie Promatic Nigeria?

W ofercie produktów dedykowanych na rynek nigeryjski posiadamy głównie sprzęty przystosowane do ciężkich warunków pracy z uwagi na dużą wilgotność i problemy z infrastrukturą elektryczną: Automaty Terminal 24, Panorama 24, Twin 19 i 21, kolekcje gier Multigame – Inferno, Turbo, Energy i Classic, Single Game – Dragon Legends oraz platformę gier online – Promatic Games.

Jednym z produktów, który zyskuje obecnie coraz większą popularność jest 9JACKPOT – trzypoziomowy system globalny Jackpot przygotowany specjalnie dla lokalnych klientów, który wysokościami wygranych dorównuje lokalnym loteriom.

Jaka jest oferta Promatic na SBWA+?

Podczas targów branżowych Sports Betting West Africa+, które odbędą się w dniach 23-25.07 w Lagos, poza naszymi kluczowymi produktami, zaprezentujemy także nowy automat 9JASLOT, składający się między innymi z siedmiu najczęściej wybieranych przez Nigeryjczyków gier.

Kolejną nowością, którą zaprezentujemy podczas targów jest unikatowy automat gier wirtualnych „9jackpot Virtual Games Terminal”, zaprojektowany od początku do końca z myślą o najpopularniejszej rozrywce, jaką w Nigerii są sportowe zakłady bukmacherskie, ale w zupełnie nowej odsłonie. Gracze mają możliwość postawienia zakładów na wygraną danej drużyny w lidze angielskiej i nigeryjskiej, jak również mogą typować dokładny wynik spotkania. Dla miłośników wyścigów koni, gracz, oprócz postawienia zakładu na zwycięskiego konia, może też typować pierwsze trzy miejsca na podium. Projektując automat gier wirtualnych, skupiliśmy się na dyscyplinach i grach, które cieszą się największym zainteresowaniem klientów w Nigerii, do których należą: piłka nożna (liga angielska i liga nigeryjska), wyścigi konne, wyścigi psów, oraz gra Spin 2 Win Africa Deluxe.

Jaki rodzaj rozrywki preferują Nigeryjczycy?

Choć gry slotowe są znane i lubiane wśród lokalnej społeczności, to największą popularnością cieszą się jednak zakłady bukmacherskie i to właśnie ten rodzaj rozrywki został zdominowany przez graczy w Nigerii. Lokalni mieszkańcy mają do wyboru wiele punktów, w których za pomocą laptopa mogą postawić na ulubioną drużynę piłkarską czy najlepszego tenisistę. Wyniki wyświetlają się zazwyczaj na telewizorach, które wiszą na ścianach. Ten rodzaj gry jest wszechobecny nie tylko w realnym świecie, ale i fikcyjnym, ponieważ zakłady dotyczą zarówno rozgrywek, mających miejsce w realnym świecie, jak i tych, które oferowane są w formacie gier wirtualnych. 

Sportowe zakłady bukmacherskie cieszą się największym zainteresowaniem, ale postać w jakiej najczęściej występują pozostawia wiele do życzenia. Chcemy to zmienić – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów w Nigerii, dajemy im miejsce, w którym będą czuli się komfortowo, znajdując w jednym miejscu produkty dedykowane ich ulubionej rozrywce. Stworzyliśmy zupełnie nowy produkt w naszej ofercie, zaprojektowany całkowicie od podstaw automat gier wirtualnych.Tworząc ten automat sugerowaliśmy się przede wszystkim komfortem gracza oraz intuicyjnością i łatwością w użytkowaniu. Znacznie wygodniej jest korzystać z ulubionej rozrywki na stworzonym do tego automacie, niż na laptopie, który często bywa już wyeksploatowany. Choć zakłady sportowe cieszą się największą popularnością, niewiele jest miejsc, które posiadają takie produkty, jak nasze.

Z jakich osiągnięć w Nigerii jesteście szczególnie dumni?

Jesteśmy przede wszystkim dumni z tego, że nasze produkty można znaleźć aż w 15 nigeryjskich stanach: Abia, Akwa Ibom, Anambra, Bayelsa, Cross River, Delta, Edo, Enugu, Imo, Lagos, Nasarawa, Ondo, Oyo, River State oraz stolica – Abudża.  Kolejne osiągnięcie to obecność naszych produktów w największych kasynach. Jesteśmy również ogromnie usatysfakcjonowani tym, jak ciepło została przyjęta przez Nigeryjczyków nasza marka 9JACKPOT. Pierwsze zetknięcie z automatem] wyposażonym w gry wirtualne również przyniosło wiele pozytywnych komentarzy, co pozwala nam wierzyć, że i ten produkt będzie strzałem w dziesiątkę.

Gdzie można obserwować Waszą działalność w Nigerii?

Odsyłamy do strony internetowej, dedykowanej działalności w Nigerii promatic.ng/. Serdecznie zachęcamy do obserwowania naszych oficjalnych profili w mediach społecznościowych, gdzie również zdradzamy kulisy naszych działań (facebook,linkedin,twitter), oraz lokalny – nigeryjski profil na facebooku –9JACKPOT.

Korzystając z okazji, zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych współpracą na zbliżające się targi Sports Betting West Africa +, na których z przyjemnością zaprezentujemy nasze najnowsze produkty oraz odpowiemy na wszelkie pytania. Targi odbędą się w Lagos w dniach 23-25.07. Do zobaczenia!

Materiał partnera

Dodaj komentarz