Ogolna 7 stycznia 2021

Przedłużony lockdown w Wielkiej Brytanii. Co oznacza dla branży hazardowej?

W związku ze zbyt dużą liczbą zakażeń na koronawirusa lockdown w Wielkiej Brytanii został przedłużony. Co najgorsze Boris Johnson nie próbuje nawet wskazywać daty luzowania ograniczeń. Premier co prawda zaznaczył, że profesjonalny sport w najwyższych klasach rozgrywkowych jest niezagrożony, ale sytuacja jest dynamiczna. Co więcej wszystkie punkty stacjonarne bukmacherów, czy kasyn ponownie zostały zamknięte.

Zmutowanym szczep COVID-19

Wraz z nowym zmutowanym szczepem COVID-19, który obecnie wymknął się spod kontroli w Wielkiej Brytanii, Anglia i Szkocja zostały ponownie pogrążone w całkowitej blokadzie, a to zagrożenie do zawieszenia rozgrywek sportowych.

Chociaż premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, potwierdził, że zgodnie z obecnymi planami „elitarny sport” może nadal funkcjonować w Anglii, wszystkie rozgrywki niższego szczebla zostały zawieszone. Tak jak wspomnieliśmy zamknięte zostały także wszystkie naziemne punkty bukmacherskie, a także kasyna.

Podobne środki zostały ogłoszone przez premiera Nicola Sturgeon w Szkocji i oczekuje się ich w Walii i Irlandii Północnej.

Piłka nożna

Z uwagi na fakt, że większość kraju jest już poddana ekstremalnym obostrzeniom, jasne jest, że musimy razem zrobić więcej, aby nowy szczep wirusa nie przejął nad nami kontroli. Z tego powodu wprowadzamy w Anglii blokadę narodową, która jest wystarczająco mocna, aby powstrzymać ten wariant. Oznacza to, że rząd ponownie nakazuje wszystkim pozostać w domu. Miejsce zamieszkanie można opuszczać tylko w wyjątkowych sprawach, takich jak udanie się do pracy, czy pójście na zakupy – powiedział Boris Johnson.

Co to oznacza dla sportu zawodowego? Jak na razie Premier League otrzymała zielone światło, z zastrzeżeniem rygorystycznych środków ostrożności, ale ponieważ cztery mecze zostały już przełożone z powodu pozytywnych wyników testów piłkarzy, przyszłość wygląda w najlepszym razie niepewnie. Mimo to Premier League podkreśliła, że ​​nie planuje wstrzymywać sezonu.

Jednak cała „nieelitarna” piłka nożna została zawieszona przez FA. Objęte blokadą zostały poziomy od trzeciego do szóstego w systemie National League, a także poziomy od trzeciego do siódmego w piłce kobiecej oraz futbol amatorski. Poza tym wstrzymany został również Puchar Anglii kobiet.

Wyścigi konne

Na razie zezwala się na kontynuowanie wyścigów konnych, a British Horseracing Authority (BHA) wydał następujące oświadczenie: – Po wystąpieniu premiera, Borisa Johnsona możemy potwierdzić, że wyścigi będą kontynuowane za zamkniętymi drzwiami podczas zbliżającego się lockdownu. Udział będzie ograniczony do tych, którzy są niezbędni do organizacji zawodów. Poza tym ścisłe przestrzeganie protokołów COVID-19 brytyjskich wyścigów będzie nadal wymagane dla wszystkich, którzy biorą w nich udział.

Wszystkie pola golfowe, korty tenisowe, baseny i inne obiekty sportowe zostały zamknięte. Jest to jednoznaczne z tym, że wprowadzono zakaz uprawiania sportu amatorskiego. Minister rządu Michael Gove powiedział, że jest mało prawdopodobne, aby jakiekolwiek ograniczenia zostały złagodzone przed marcem. Wiele zależy tutaj jednak od tego, jak skuteczny będzie brytyjski program szczepień.

Dodaj komentarz