Ogolna 19 września 2022

Przyjęto siedem ofert na koncesje do prowadzenia gier hazardowych w Makau

Siedem firm złożyło oferty na koncesje prowadzenia działalności w zakresie gier hazardowych w Makau. Wszystkie zostały przyjęte, a koncesje mają obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku przez 10 lat. 

Siedem ofert przyjętych

Przemysł gier hazardowych w Makau obejmuje obecnie trzy koncesje, które należą do SJM Resorts Limited, Galaxy Casino Company Limited oraz Wynn Resorts; oraz trzy podkoncesje, które podlegają MGM Grand Paradise Limited, Venetian Macau Limited oraz Melco Resorts Limited.

Zaakceptowane zostały oferty wszystkich sześciu operatorów. Nieco inaczej wygląda sytuacja GMM Limited, spółki zależnej operatora kasyn Genting Malaysia, której licencja została przyznana warunkowo. Komisja jednak nie wspominała co dokładnie GMM musi zrobić, aby uzyskać pełne pozwolenie.

Decyzja w rękach komitetu

Decyzję o tym, którzy operatorzy ostatecznie otrzymają koncesję podejmować będzie publiczny komitet przetargowy ds. koncesji na prowadzenie działalności w zakresie gier hazardowych.

Przypomnijmy, że nowa ustawa o przemyśle hazardowym w Makau zakazuje przyznawania podkoncesji i stanowi, że rząd może przyznać do sześciu koncesji na gry w drodze publicznego i otwartego przetargu na okres 10 lat. Tylko w wyjątkowych okolicznościach możliwe jest przedłużenie tego okresu o 3 lata.

W lipcu bieżącego roku rząd powołał dziewięcioosobowy komitet do nadzorowania przetargu, w skład którego wchodzi trzech z pięciu sekretarzy publicznych Makau. Są to Sekretarz ds. administracji i sprawiedliwości André Cheong Weng Chon, Sekretarz ds. gospodarki i finansów Lei Wai Nong oraz Sekretarz ds. społecznych i kultury Elsie Ao Ieong U.

Obecnie nie ma sztywno wyznaczonej daty, która mówiłaby kiedy zakończy się proces przyznawania koncesji, ale prawdopodobnie zostanie to rozstrzygnięte do końca 2022 roku.

tagi:Makau

Dodaj komentarz