30.11.2006 00:00

Przyszłość hazardu i rozrywki w Europie

Euromat przedstawił Parlamentowi Europejskiemu swoją nową publikację traktującą o obecnej sytuacji i przewidywaniach dla branży hazardu i rozrywki w Europie.

Udostępnij

 

 

 

Euromat przedstawił Parlamentowi Europejskiemu swoją nową publikację traktującą o obecnej sytuacji i przewidywaniach dla branży hazardu i rozrywki w Europie.

 

“Przyszłość hazardu i rozrywki w Europie”, obszerna publikacja opracowana przez Euromat – Europejską Federację Hazardu i Rozrywki – została w czwartek, 28 listopada, przedstawiona Europejskiemu Parlamentowi w Brukseli. Przy rosnącej zawiłości unijnych uregulowań w tym zakresie, publikacja informuje, edukuje a niejednokrotnie pomaga politykom w ich pracy nad ustanawianiem prawa.

Okładka

Hazard i rozrywka jest bardzo lukratywną i ciągle rozwijającą się branżą w Unii Europejskiej, w której zatrudnienie znajduje ponad 20 tysięcy osób przy przychodzie przekraczającym 20 miliardów euro. Książka daje szeroki, szczegółowy obraz sektora hazardu i rozrywki, zawierający informacje o obowiązujących uregulowaniach prawnych, perspektywy rozwoju oraz wpływ na społeczeństwo branży często widzianej inaczej niż jest w rzeczywistości.

 

Już we wstępie, prezes Euromatu, Eduardo Antoja zwrócił uwagę, że “książka ta ma być pożywką potrzebną dla myśli, a nie gotowymi rozwiązaniami”. Powstała jako pomoc dla polityków, ludzi tworzących prawo, instytucji finansowych, firm prężnie działających w branży oraz samych entuzjastów tego typu rozrywki dla lepszego zrozumienia sektora hazardu i rozrywki”.

 

Francuski europoseł, Jacques Toubon, powiedział w czwartek, że “inicjatywa podjęta przez Euromat, mająca na celu wzbudzić dyskusję i reflekcję o przyszłości hazardu, niewątpliwie pomoże w debacie na poziomie Unii Europejskiej traktującej sektor hazardu jako całość”, kontynuował. “Wartość książki zawiera się w tym, że pozwala czytelnikowi spojrzeć na sektor hazardu i rozrywki z różnych perspektyw i pod różnym kątem. Pokazuje rolę Unii oraz innych krajów regulujących te zagadnienia, wpływ społeczeństwa na hazard, względy ekonomiczne oraz czynniki wpływające na rozwój rynku, wszystko przez pryzmat przyszłości”.

 

Publikacja przedstawia porównanie regionalnych, narodowych oraz europejskich organizacji prawodawczych. Przedstawia, zaproponowane przez wielu branżowych ekspertów, możliwe kierunki działania.

 

Książka zawiera szeroki zakres tematyczny dając czytelnikowi obszerny przegląd obecnych regulacji prawnych. Można w niej znaleźć debatę: o tym, czy Unia Europejska powinna przewodzić procesowi normowania sektora hazardu. W innej części znajduje się dyskusja o możliwościach uwolnienia rynku. Publikacja zawiera dogłębną analizę napiętej relacji między korzyściami, a sporadyczną szkodliwością uprawiania hazardu. Zawiera wgląd w przeszłe, obecne i przyszłe, możliwe uregulowania dotyczące branży hazardowej, a równocześnie jeden z autorów dyskutuje nad potrzebą żwawego ożywienia prac prawodawczych, inny opisuje rolę, jaką pełnią w tym procesie prasa branżowa oraz wystawy branżowe, oraz ich wpływ na branżę w Unii Europejskiej.

Publikacja jest dostępna na stronach Euromatu oraz oraz w dziale prawo/opracowania prawne

Udostępnij
www.euromat.org

www.euromat.org