Bukmacherka 2 października 2023

PZPN reaguje! Ludzie ze świata futbolu nie mogą grać u bukmachera

autor: redakcja
Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej przyjął zmiany do Regulaminu Dyscyplinarnego, które weszły w życie 1 października 2023 roku. Modyfikacje zostały skonsultowane z przedstawicielami organów dyscyplinarnych Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej i Komisji Ligi Ekstraklasa SA. Wiele z nich stanowi realizację postulatów środowiska.

Ostatnia istotna zmiana Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN miała miejsce w 2019 r. Była efektem uwag oraz sugestii zgłaszanych przez organy dyscyplinarne i jurysdykcyjne Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, które pojawiły się podczas stosowania Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN, a także w związku z dostrzeżonymi w toku stosowania jego przepisów wątpliwościami interpretacyjnymi, odnoszącymi się do konkretnych jednostek redakcyjnych oraz występujących w nim luk prawnych.

Wprowadzono nową definicję match-fixingu. Odpowiedzialności podlega ten, kto czyni przygotowania, usiłuje lub doprowadza do niewłaściwej zmiany wyniku lub przebiegu zawodów sportowych w celu wyeliminowania – w całości lub w części – nieprzewidywalnego charakteru tych zawodów sportowych, w związku z manipulowaniem zakładami bukmacherskimi.

Odpowiedzialności dyscyplinarnej za uczestnictwo w zakładach bukmacherskich będzie podlegał udział we wszelkich zakładach, zawieranych w kraju i za granicą, odnoszących się do wszystkich meczów piłkarskich.

Odpowiedzialności dyscyplinarnej podlegać również będzie wpływanie na wynik meczu innego klubu, w sytuacji jeżeli wpływa lub próbuje wpłynąć na wynik rozgrywek przedstawiciel lub osoba działająca na rzecz klubu, który nie bierze udziału w meczu, ale zyska na jego rozstrzygnięciu.

fot. PZPN

Dodaj komentarz