Ogolna 30 grudnia 2022

RDP nawiązał współpracę z grupą Kambi

Rei do Pitaco, czyli największy dostawca DFS (daily fantasy sports) w Brazylii, nawiązał współpracę z grupą Kambi. 

Współpraca pomiędzy RDP a Kambi

Wobec nawiązania współpracy, Kambi ma wykorzystywać swoją technologię i usługi do uruchomienia internetowych zakładów sportowych. Ma to nastąpić jeszcze przed przewidywanym uregulowaniem brazylijskiego rynku zakładów, który według prognoz Gambling Capital miałby wygenerować 3,4 mld dolarów do 2027 roku.

Działania mając objąć konfigurowalną technologię szwedzkiego dostawcy B2B, zestaw interfejsów API oraz narzędzi różnicowych w celu stworzenia “wysoce wyspecjalizowanego produktu” dla brazylijskich graczy. Według ekspertów, jest to kluczowy ruch dla odniesienia sukcesu w krajach Ameryki Łacińskiej.

– Brazylia ma ogromny potencjał, by stać się jednym z największych regulowanych rynków zakładów sportowych na całym świecie. Jestem zachwycony, że Kambi nawiązało współpracę z Rei do Pitaco, czyli firmą, która ma bardzo dobrą pozycję w kraju – uważa Kristian Nylen, dyrektor generalny i współzałożyciel Kambi.

– Za Rei do Pitaco stoją ambitni ludzie, którzy mają szerokie i ambitne plany. Współpraca pomiędzy nami jest więc świadectwem sił oraz elastyczności naszej technologii zakładów sportowych. Jestem przekonany, że wspólnie wypracujemy sobie doskonałą pozycję – dodał Nylen.

– Cieszymy się, że uzgodniliśmy warunki naszego partnerstwa. Dzięki temu będziemy mogli dostarczyć graczom wiodący produkt na rynku, a nasza baza klientów będzie rosła – przekonywał z kolei Mateus Dantas, dyrektor generalny oraz współzałożyciel RDP.

Oba podmioty spodziewają się, że współpraca zakończy się sukcesem, głównie ze względu na dobry wizerunek obu marek i dobrej promocji popularnych produktów fantasy football. W obecnej chwili mobilna aplikacja RDP została pobrana 13,6 mln razy od momentu jej uruchomienia, czyli od 2019 roku.

RDP zabezpieczyło także kapitał wysokiego ryzyka, w tym inwestycje od Nigela Ecclesa. Współzałożyciel FanDuel w ubiegłym roku przyjął rolę przewodniczącego platformy DFS.

Niepewna przyszłość rynku zakładów w Brazylii

Przypomnijmy, że losy brazylijskiego rynku zakładów bukmacherskich stoją pod dużym znakiem zapytania. Tamtejszy senat uchwalił ustawę federalną, która legalizowała zakłady sportowe o stałych kursach, zarówno naziemnych, jak i internetowych. Ustawa przeszła w 2018 roku, a rząd miał dwa lata na podpisanie przepisów. Ponadto w ustawie pojawił się punkt dotyczący przedłużenia ustawy o kolejne dwa lata. Tym samym ostatecznie termin miał miejsce 12 grudnia 2022 roku. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Dodaj komentarz