Poker 17 maja 2019

Red Dead Online: Rockstar nie pozwala Polakom grać w pokera

autor: MC
Niedawno Red Dead Online opuściło fazę beta i otrzymało dużą aktualizację, która dodała między innymi możliwość rozegrania partii pokera za wirtualne pieniądze. Okazuje się, że aktywność nie jest dostępna dla polskich graczy.

Czymże byłby Dziki Zachód bez emocjonujących partyjek w pokera? Rockstar odrobił lekcję i nie zapomniał o tej popularnej grze karcianej w sieciowym komponencie Red Dead Redemption II. Red Dead Online właśnie dostało wielką aktualizację, która przy okazji oficjalnie pozbawiła je statusu bety, jak się jednak okazuje, nie wszystkie atrakcje będą dostępne dla każdego.

W pokera możemy zagrać rzucając wyzwanie przy jednym ze stołów, które umieszczono w Blackwater, Saint Denis, Tumbleweed, Valentine i Flatneck Station. A w zasadzie: moglibyśmy – jeśli jednak łączymy się z grą z polskiego IP, opcja dołączenia do partyjki nie jest dostępna. Mało tego, jeśli ktoś spróbuje zaprosić Polaka do karcianego wyzwania, dostanie powiadomienie, że w obecnej chwili ta opcja nie jest dostępna w naszym kraju.

Rockstar nie dyskryminuje tylko Polaków. Tak samo zostali potraktowani m.in. gracze z Czech, Islandii, Argentyny czy Kuwejtu. Powodem takiego działania jest prawdopodobnie ostrożne podejście do zapisów prawnych. Z pewnością obiła Wam się w ostatnich latach o uszy nowelizacja tzw. ustawy hazardowej, a więc dotyczącej także gry w pokera. Zgodnie z jej art. 5 ust. 1b:

    urządzanie gier hazardowych przez sieć Internet, z wyjątkiem zakładów wzajemnych i loterii promocyjnych, jest objęte monopolem państwa.

Na podstawie tego zapisu krajowi dostawcy internetu są zobowiązani do blokowania dostępu do wszelkich stron internetowych, na których mieszkaniec Polski może zagrać w pokera online. Witryny tego typu są kolekcjonowane przez Ministerstwo Finansów za pośrednictwem Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą. Surowe kary pieniężne grożą nie tylko graczom w pokera, lecz także właścicielom takich stron, którzy narażają się dodatkowo na nawet 3 lata pozbawienia wolności.

Fani Red Dead Online oczywiście od razu zwrócili uwagę, że ustawa dotyczy rozgrywek, w których stawką są prawdziwe pieniądze. Nie zmienia to jednak faktu, że na razie możemy raczej zapomnieć o pokerze w sieciowej produkcji Rockstara.

Źródło: KLIK   KLIK

 

 

 

Dodaj komentarz