Bukmacherka 8 marca 2019

Regulatorzy gier na Malcie i w Szwecji łączą siły

autor: MC
Maltański organ ds. Gier, Malta Gaming Authority (MGA), połączył siły ze szwedzkim Spelinspektionen, krajowym regulatorem gier. Celem jest wspólna praca nad stworzeniem ram prawnych, które ustalą lepsze zasady nadzoru nad firmami.

Obydwa organy nadzoru podpisały protokół ustaleń (MoU), aby móc lepiej współpracować i usprawnić komunikację między podmiotami. Częścią tego protokołu będzie dzielenie się informacjami na temat gier i firm, co ma na celu usprawnienie nadzoru.

Szwecja otworzyła swój rynek gier hazardowych w pierwszy dzień tego roku. Obecnie operatorzy międzynarodowi mogą otrzymywać szwedzką licencję, choć okazuje się, że większość z nich już może działać na terenie Europy dzięki licencji maltańskiej MGA.

Malta ostatnio zaktualizowała swoje własne regulacje dotyczące gier, upraszczając proces licencjonowania i pozbywając się systemu wielu licencji na korzyść dwóch – licencji dla gier i zakładów dla klientów biznesowych, a drugiej dla usług typu business-to-business.

Protokół ustaleń wszedł w życie w dniu 4 marca i oba podmioty uzgodniły, że będą dostarczać sobie regularnie jak najwięcej informacji i pomocy operacyjnej. Dyrektor generalny Spelinkspektionen, Camilla Rosenberg, oświadczył w komunikacie prasowym: "Wiele firm, które otrzymały szwedzką licencję, ma również sprzęt techniczny i licencję na Malcie. Otwierając kanały komunikacji między władzami, wzmacniamy się w naszych działaniach nadzorczych. To początek szerokiej i długofalowej współpracy, a naszym planem jest zainicjowanie odpowiedniej współpracy z większością organów hazardowych w Europie."

Dyrektor generalny MGA, Heathcliff Farrugia, dodał: "MGA zawsze aktywnie dąży do zacieśnienia relacji z innymi władzami i innymi międzynarodowymi organami regulacyjnymi, ponieważ jesteśmy przekonani, że takie relacje są kluczowe dla osiągnięcia naszych celów, zwłaszcza w dziedzinie gier zdalnych, które są zasadniczo wzajemnie powiązane. Niniejsze porozumienie, podpisane ze szwedzkim Urzędem ds. Gier Hazardowych, jest ważnym krokiem w kierunku osiągnięcia naszych celów regulacyjnych w kluczowych obszarach będących przedmiotem wspólnego zainteresowania, zwłaszcza że MGA i Szwedzki Urząd ds. Gier Hazardowych mają znaczną liczbę operatorów licencjonowanych przez obydwa organy regulacyjne. Chętnie rozpoczniemy tę obopólnie korzystną podróż z naszym szwedzkim odpowiednikiem."

Dodaj komentarz