Ogolna 21 grudnia 2020

Rekordowe przychody branży hazardowej online w Pensylwanii

Pensylwania pobiła w listopadzie rekordy przychodów z zakładów sportowych i hazardu internetowego. Co ciekawe wyniki z sektora naziemnego tak dobre już nie są, ponieważ porównując rok do roku odnotowano spadek. 

Rekordowe przychody

Całkowite przychody z gier hazardowych w listopadzie wyniosły 283,3 mln USD, co oznacza spadek o 2,7% w porównaniu do 292,1 mln USD z listopada 2019 roku. Wynik ten to także o 11,5% mniej niż 320,2 mln USD odnotowane w październiku tego roku. Dane podał Pennsylvania Gaming Control Board, co oznacza, że są sprawdzone.

Zakłady sportowe

Wyżej wspomniany spadek nastąpił pomimo kolejnego dobrego wyniku branży zakładów sportowych. W tym sektorze przychody osiągnęły rekordowy poziom 37,4 mln USD, co oznacza wzrost i przekroczenie poprzedniego rekordu 36,8 mln USD, który ustanowiono w październiku tego roku.

Zakłady sportowe online stanowiły 31,2 mln USD z tej kwoty, w porównaniu do 6,2 mln USD z zakładów detalicznych. Gracze wydali łącznie 491,9 mln USD na zakłady sportowe w listopadzie, co stanowi wzrost o 55,4% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Otwarty rynek

Jak wiadomo Stany Zjednoczone w ostatnim czasie otworzyły się na hazard, co oznacza, że rynek ten stał się jednym z najbardziej gorących dla wielu operatorów z światowej branży hazardowej. Nie dziwi, że zakłady sportowe biją rekordy przychodów w wielu stanach – także m.in. w Pensylwanii – ponieważ mowa o ogromny rynku.

Co ważniejsze Stany Zjednoczone jeszcze nie zostały nasycone i z całą pewnością w najbliższych miesiącach możemy spodziewać się kolejnych rekordów przychodów, czy to w Pensylwanii, czy innych stanach.