Ogolna 31 sierpnia 2021

Rekordowy lipiec w Las Vegas. Przychód z hazardu wyniósł kilkaset milionów dolarów

W Las Vegas odnotowano 794 miliony dolarów przychodów z gier hazardowych z kasyn na The Strip w zeszłym miesiącu, co jest najwyższą sumą w historii stanu, według danych o przychodach opublikowanych przez Nevada Gaming Control Board. Tym samym odnotowano wzrost o 46% w porównaniu do przychodów sprzed pandemii w tym samym okresie czasu w 2019 roku. 

W całym stanie przychody z gier osiągnęły 1,36 miliarda dolarów za miesiąc. Co ciekawe lipiec był piątym miesiącem z rzędu, w którym łączy przychód wyniósł ponad miliard dolarów. W porównaniu do lipca 2019 roku w całym stanie przychód zwiększył się o 33%, co trzeba uznać za świetny wynik.

Pozytywne prognozy

W notatce opublikowanej w czwartek Macquarie Research określiło prognozy dla Las Vegas jako „pozytywne”, oczekując, że Sin City powróci do poziomu sprzed pandemii do połowy 2022 roku.

Dzięki anomalii w kalendarzu lipiec miał pięć weekendów, co pomogło zwiększyć przychody. Co więcej było również wiele wydarzeń, które przyciągnęły gości do Sin City, w UFC doszło do pojedynku pojedynku między Conorem McGregorem i Dustinem Poirierem. Był to również pierwszy pełny miesiąc, w którym otworzono nowe kasyno Resorts World Las Vegas.

Resorts World

Resorts World wygenerował od 30 do 40 milionów dolarów dochodu brutto z gier, szacuje Macquarie, podczas gdy regionalne kasyna w Nevadzie nadal „błyszczą”, pisze firma badawcza. Regionalne kasyna stanowe osiągnęły bowiem lepsze wyniki niż inne rynki w USA, a ich przychody w lipcu wzrosły o 17% w porównaniu z lipcem 2019 r. Z kolei przychody w Centrum Las Vegas wzrosły o 35% w porównaniu z tym samym czasem w 2019 roku.

Według raportu Las Vegas Convention and Visitors Authority liczba osób, które odwiedziły Las Vegas w lipcu, wzrosła o 130% w porównaniu z lipcem 2020 roku. Liczba odwiedzających spadła o 10,4% w porównaniu z lipcem 2019 r., co stanowi dużą poprawę od zeszłego lata, kiedy spadła o ponad 60% w porównaniu z poziomem sprzed pandemii.

Jak było w sierpniu?

Sierpień nie nadążał za lipcem. Wpływ na to miały takie czynniki jak wariant Delta i otwierające się szkoły. Przychody będą raczej niższe – powiedział Michael Lawton, starszy analityk ds. badań w Nevada Gaming Control Board.

Prawie pół roku rekordowych przychodów z gier nie sygnalizuje, że ożywienie przyspieszyło. Colin Mansfield, analityk Fitch Ratings, twierdzi, że lipcowe dane o przychodach były imponujące, ale zmienił się harmonogram odzyskiwania. Mansfield dodał, że Fitch nadal przewiduje, że Las Vegas w pełni wyzdrowieje dopiero w 2023 roku.

Przyszłość

Trudno przewidzieć, co w ciągu najbliższych kilku miesięcy przyniesie Sin City, ponieważ wariant Delta nadal się rozprzestrzenia, a wskaźniki szczepień niestety się zatrzymują. Wciąż brakuje międzynarodowych podróży, grup i kongresów, wszystkich czynników, które są potrzebne do pełnego powrotu do zdrowia branży rozrywkowej.

Trend zmierza w złym kierunku z perspektywy przypadku, a to nie jest dobre dla biznesu. Wciąż nie ma wystarczających dowodów na ożywienie międzynarodowe, a bez tego nie zrobimy kroku naprzód – powiedział Mansfield.

Co ważne nie przewiduje się jednak zamknięć lokali, jak na początku pandemii w 2020 r., ale jeśli ograniczenia pojemności wrócą na piętrach kasyn lub jeśli nakazy szczepień na niektóre wydarzenia staną się bardziej powszechne w całym mieście, z całą pewnością wpłynie to na wyniki finansowe.