Ogolna 3 marca 2022

Rekordowy wzrost przychodów Entain w 2021 roku

autor: Mateusz Mazur
Entain zanotował w 2021 roku przychód w wysokości 3,83 miliarda funtów. W stosunku do poprzedniego roku finansowego jest to wzrost o 7,6%. Największy przychód grupa odnotowała w Wielkiej Brytanii. 

Wzrost przychodów we Włoszech i Wielkiej Brytanii

Do sukcesu finansowego Entain najmocniej przyczynił się wzrost przychodów w obszarze zakładów online. W 2021 roku przychody bukmachera z zakładów zawartych przez Internet wyniosły 3,01 miliarda funtów i wzrosły o 12,3% w stosunku do ubiegłego roku. Entain twierdzi, że wzrost ten spowodowany jest powrotem graczy do obstawiania dyscyplin, których rozgrywki zostały zawieszone na czas pandemii COVID-19.

We wzroście w obrębie brytyjskiego sektora zakładów online z pewnością pomogły również ukierunkowane kampanie marketingowe, które adresowane były przede wszystkim do kibiców piłki nożnej. W połączeniu z inwestycjami w produkty, takie jak platforma Ladbrokes dało to znaczny wzrost przychodów.

We Włoszech przychody grupy Entain wzrosły o 31% w porównaniu do ubiegłego roku. Może mieć to związek z nowymi produktami, które znalazły się w ofercie między innymi Eurobet, Bwin czy Gioco Digitale. W przypadku Eurobet było to przeszło 300 nowych gier kasynowych.

Spadki w handlu detalicznym

791 milionów funtów przychodów pochodziło w 2021 roku z sieci retail. Jest to spadek o 8% w porównaniu z poprzednim rokiem. Ma to związek z tymczasowym zamknięciem części zakładów stacjonarnych ze względu na pandemię COVID-19. Placówki grupy Entain w Wielkiej Brytanii pozostawały bowiem zamknięte przez cały pierwszy kwartał 2021 roku.

Podobnie rzecz ma się w przypadku Włoch, Irlandii i Belgii, gdzie punkty zakładów stacjonarnych również pozostawały nieczynne przez większą część pierwszej połowy ubiegłego roku. Proces stopniowego otwierania kolejnych lokali grupy Entain trwał od maja do czerwca ubiegłego roku.

Wielka Brytania źródłem największych wpływów

Pod względem geograficznym największa część przychodów Entain pochodziła z Wielkiej Brytanii i było to aż 1,75 miliarda funtów, wkład Włoch wyniósł 392,4 miliona funtów, a pozostała część Europy zagwarantowała operatorowi przychody na poziomie 966,2 miliona funtów. Były one nieznacznie wyższe od tych z 2020 roku, kiedy to wyniosły 962,9 miliona funtów.

Spory wzrost przychodów Entain zanotował jednak w Australii, gdzie tegoroczne przychody wyniosły prawie 460 milionów funtów, w porównaniu z 383 milionami funtów w roku ubiegłym. Przychody z pozostałej części świata wyniosły natomiast w ubiegłym roku finansowym prawie 260 milionów funtów.

tagi:Entain