Ogolna 8 grudnia 2022

Rekordowy wzrost przychodów z hazardowych usług online w Portugalii

Zgodnie z raportem III kwartał 2022 roku był bardzo udanym pod względem przychodów z gier online dla operatorów z Portugalii. Kraj z Półwyspu Iberyjskiego osiągnął nowy rekord w wysokości 159,1 mln euro. 

Wzrost przychodów z hazardowych usług online w Portugalii

Według informacji regulatora SRIJ (Gaming Regulation and Inspection Service), całkowity przychód z gier hazardowych online w Portugalii za III kwartał bieżącego roku wyniósł 159,1 mln euro. Tym samym przekroczył on poprzedni rekord opiewający na 158,5 mln euro, który udało się zanotować w I kwartale. Suma wzrosła także o 39,3% w stosunku do tej, którą odnotowano w III kwartale 2021 roku.

Największe zasługi w rekordowym wyniku miały kasyna online. Przychód w nich osiągnął rekordowy poziom 89,8 mln euro. Tym samym ten rezultat przekroczył także 81,8 mln euro odnotowane w II kwartale bieżącego roku. Zaliczono także wzrost 38,5% w ujęciu rok do roku.

Pozostając w temacie kasyn online, III kwartał bieżącego roku jest już piątym z rzędu, w którym udaje się poprawiać poziom z poprzedniego. W okresie III kwartału bieżącego roku gracze postawili w nim 2,48 mld euro. Stanowi to również najlepszy wynik w historii i wzrost aż o 39,1% w stosunku rok do roku.

Najpopularniejszą opcją wybieraną przez klientów były sloty online. Ich wybór stanowił 80% stawek. Na drugim miejscu znalazła się francuska ruletka z 7,6% stawek. Z kolei 4,9% stawek stanowił blackjack.

Wzrost z przychodów z zakładów sportowych

Wzrostem w III kwartale 2022 roku mogą pochwalić się także przychody z zakładów sportowych w Portugalii. W ujęciu rok do roku wzrosły one aż do 40,1% sięgając poziomu 69,3 mln euro.

Zakłady sportowe w Portugalii zdominowała piłka nożna – mowa bowiem aż o 78% obstawianych zakładach. Rozbijając je na poszczególne rozgrywki statystyki są bardzo zbliżone. 11% zakładów dotyczyło rodzimej ligi portugalskiej, 10,5% wydarzeń w Lidze Mistrzów, a 6,2% stanowiły zakłady na angielską Premier League.

Drugim najpopularniejszym sportem dla portugalskich graczy był tenis, który stanowił 17,1% zakładów. Pozostałe dyscypliny łącznie uzbierały raptem 4,9% zakładów.

Względem poprzedniego roku stawki w zakładach sportowych wzrosły o 17,3% i znalazły się na poziomie 348,2 mln euro. Jest to niższa kwota od tej, którą udało się uzyskać w I i II kwartale bieżącego roku.

Rosnąca liczba graczy

Rekordowy poziom osiągnęła także liczba 771 300 graczy na portugalskim rynku. Stanowi to wzrost o 18,4% w stosunku do poprzedniego roku. Spośród wspominanej liczby graczy 36,1% obstawia wyłącznie sport, 29,4% wybiera tylko gry w kasynie online, a 34,6% bierze pod uwagę oba rodzaje gier. Przy okazji wzrosła także liczba wykluczonych graczy – mowa o 138 000 osobach.

Nielegalny hazard w Portugalii

W przeciągu III kwartału 2022 roku SRIJ nakazała również dostawcom usług internetowych zablokowanie 63 stron, które należały do nielegalnych firm. SRIJ złożyła także jedno doniesienie do prokuratury w celu wszczęcia postępowania karnemu przeciwko nielegalnemu operatorowi. Usuniętych z sieci zostało również 130 filmów, które reklamowały i propagowały nielegalne strony hazardowe.

Dodaj komentarz