Ogolna 10 stycznia 2023

Rekordowy wzrost zarobków dyrektora generalnego Revolution

autor: Mateusz Mazur
Szwedzka gazeta Dagens Nyheter (DN) opublikowała coroczny przegląd wynagrodzeń kadry kierowniczej w spółkach publicznych. Okazało się, że na najwyższą podwyżkę zarobków liczyć mógł dyrektor generalny Revolution.

Rekordowe zarobki

Przegląd wykazał około 12-procentowy wzrost wynagrodzeń wśród menedżerów w firmach notowanych na giełdzie w Sztokholmie oraz blisko 20-procentowy wzrost wśród dyrektorów generalnych. Na największą wypłatę liczyć mógł dyrektor generalny Evolution – Martin Carlesund, którego całkowite wynagrodzenie za 2022 roku wyniosło 7 mln euro, z czego 5,7 mln stanowiła premia.

Wzrost ogólnego wynagrodzenia Carlesunda w 2022 r. sprawił, że znalazł się on na szczycie listy ubiegłorocznych podwyżek płac, wyprzedzając dyrektora generalnego Investor AB, Johana Forssella i dyrektora generalnego Volvo, Martina Lundstedta.

Miliard euro przychodów

Pod okiem  Martina Carlesunda Evolution wygenerowało ponad 1 mld euro przychodów w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2022 r., co oznacza wzrost o 36,5% rok do roku.

W oświadczeniu przekazanym iGaming NEXT, Evolution oświadczył, że całkowite wynagrodzenie dyrektora generalnego firmy uzależnione było od warunków nabycia warrantów w Evolution w ramach programu motywacyjnego 2021/2024.

Dodaj komentarz