E-Sport 29 grudnia 2022

Rivalry opublikowało raport dotyczący rynku zakładów e-sportowych

W 2022 roku zakłady e-sportowe cieszyły się ogromnym wzrostem zainteresowania. Jak będzie wyglądał pod tym względem 2023 rok? Raport dotyczący obecnych trendów na tym rynku oraz przewidywań na przyszłość opublikowało Rivalry. 

Raport Rivalry

Jeden z wiodących operatorów, Rivalry z siedzibą w Kanadzie, opublikowało raport dotyczący trendów w zakładach e-sportowych w przeciągu 2022 roku. – W pewnych obszarach widzimy rozmach i aktywność zakładów, co przekłada się na zwiększoną ekonomię i ogólny wzrost popularności e-sportu. Wierzymy, że nasz raport będzie informacją pomocną nie tylko dla samej branży zakładów, ale szerszej społeczności e-sportu – przekonywał Steven Salz, dyrektor generalny Rivalry.

Według raportu Rivalry, najczęściej obstawianymi zakładami były te, które dotyczyły League of Legends. Jest to kolejne potwierdzenie tego, że ta gra pozostaje najbardziej popularną na rynku. Na kolejnych miejscach w zestawieniu znalazły się CS:GO oraz Dota 2. Czwarta i piąta lokata przypadły odpowiednio Valorant i Mobile Legends: Bang Bang.

Na popularność League of Legends ogromny wpływ miały liczby z krajów Ameryki Łacińskiej. To właśnie tam gra stanowiła 60% wolumenu zakładów e-sportowych. Co więcej, jak przekazało Rivalry, League of Legends, CS:GO i Dota 2 odpowiadały za aż 90% wszystkich zakładów w przeciągu 2022 roku.

Na rynkach  Australii oraz Kanadzie dominującym produktem było CS:GO. Z kolei w Azji Południowo-Wschodniej liderem popularności była Dota 2.

Jeżeli chodzi o turnieje, to najczęściej obstawianymi na świecie okazały się League of Legends Pro-League, Campenato Brasilieiro de League of Legends i League of Legends Championship Korea. Jak podkreśliło Rivalry, 62% klientów obstawiało zakłady e-sportowe w trakcie gry, z kolei 38% wybierało zakłady przedmeczowe.

Ponad 50% graczy wybierających e-sport obstawiało także tradycyjne sporty. Najpopularniejsza okazała się koszykówka, a tuż za nią uplasowały się piłka nożna oraz futbol amerykański.

Przewidywania na 2023 rok

Spoglądając na nadchodzący 2023 rok, Rivalry postawiało trzy kluczowe prognozy. Według operatora najbardziej na popularności powinna zyskać gra Valorant. Po drugie, sporo zainteresowania wzbudzać powinny nadal gry mobilne, a po trzecie kluczem do sukcesu będzie rozbudowana oferta na zakłady e-sportowe, ponieważ gracz obstawiający ten segment jest coraz bardziej świadomy.

Dodaj komentarz