Loterie 16 stycznia 2023

Robert Chvátal tymczasowym CEO Allwyn UK

autor: Mateusz Mazur
Allwyn Group wyznaczył swojego dyrektora generalnego Roberta Chvátala na stanowisko tymczasowego CEO Allwyn UK. Chvátal osobiście nadzorować ma proces przejęcia kontroli nad brytyjską National Lottery. 

Chvátal dyrektorem Allwyn UK

Allwyn zastąpi Camelot w roli operatora National Lottery po tym, jak we wrześniu 2022 roku oficjalnie zatwierdzono przyznanie czwartej licencji grupie znanej w latach 2013 – 2020 jako SAZKA. Przekazanie National Lottery w ręce Allwyn zakończyło jednocześnie 28-letnią kadencję Camelot jako operatora loterii. Grupa przejmie kontrolę nad działalnością 1 lutego 2024 r., a Chvátal nadzorował będzie przygotowania do przyszłorocznej zmiany.

Taka nominacja nie może dziwić, bowiem Chvátal od lat związany jest z grupą Allwyn (wcześniej także z SAZKA), pełniąc funkcję dyrektora generalnego, a później również prezesa wykonawczego marki Sazka Czech Republic. Imponujące CV dyrektora generalnego Allwyn uzupełniają także stanowiska CEO w T-Mobile Austria i T-Mobile Słowacja.

– Moja nominacja jasno pokazuje pełne zaangażowanie Grupy Allwyn w proces przejęcia kontroli nad UK National Lottery. Jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że na okres dziesięciu lat powierzono nam zarządzanie tą krajową instytucją – stwierdził Chvátal. – Włożymy całą swoją energię, aby zapewnić udane wejście w okres czwartej licencji. Nie mogę się doczekać współpracy z naszym zespołem i partnerami z Wielkiej Brytanii, a także z kolegami z całej Grupy Allwyn. Wspólnie chcemy działać na rzecz większej, lepszej i bezpieczniejszej Loterii Narodowej – dodał nowy tymczasowy CEO Allwyn UK.

Zmiany po przejęciu Camelot

Nominacja Chvátala bezpośrednio związana jest z odejściem Davida Cravena, który od lipca 2021 r. kierował operacjami Allwyn w Wielkiej Brytanii jako dyrektor generalny. – Jestem niezmiernie dumny z tego, co osiągnął cały zespół, jak i z mojej własnej roli, jaką mogłem odegrać w ciągu ostatnich dwóch lat – powiedział Craven. – Zdaję sobie sprawę, że najbliższy czas wymaga innego podejścia do przywództwa, lepszego połączenia z naszą grupą i zespołem kierowniczym odchodzącego licencjobiorcy, Camelot UK Limited, i dlatego jest to właściwy czas na zmiany – dodał.

Roszady na najwyższych szczeblach nastąpiły po tym, jak Allwyn na początku tego miesiąca sfinalizował transakcję nabycia jednostki Camelot Lottery Solutions skierowanej na Stany Zjednoczone, a wcześniej zatwierdził także przejęcie działalności firmy Camelot w Wielkiej Brytanii. Warunki finansowe umowy nie zostały ujawnione, ale Allwyn potwierdził, że nie planuje się żadnych zmian w zespole kierowniczym Camelot Lottery Solutions, dodając, że działalność będzie kontynuowana normalnie.

Dodaj komentarz