Poker 5 stycznia 2019

Romantyczne rozdanie nagród na Global Poker Index

autor: BB
Najlepszym graczem roku został Alex Foxen, a tytuł najlepszej pokerzystki przypadł jego życiowej partnerce, Kristen Bicknell. Na naszym podwórku najlepszy okazał się Dominik Pańka!

Alex Foxen wygrał w zeszłym roku mniej pieniędzy od Justina Bonomo, ale zdecydowanie częściej od niego punktował. Równa gra przyniosła Amerykaninowi pierwsze miejsce w rankingu, w którym zdobył aż 4000 punktów. Czy to dobry wynik? Cóż, zerknijcie na zwycięzców poprzednich edycji: 

2017 rok Adrian Mateos  3.504,71 punktów

2016 rok – David Petersdo 3.666,31 punktów

Z jeszcze większą przewagą w swojej kategorii wygrała dziewczyna Foxena, panna Kristen Bicknell. Jeszcze większym sukcesem dla Kanadyjki wydaje się jednak zwycięstwo na krajowym podwórku, gdzie zostawiła w tyle takie postacie jak: Mike Leah, Timothy Adams, Ari Engel, Sam Greenwood czy przede wszystkim Daniel Negreanu!

Na naszym podwórku doszło do zmian, ponieważ po trzech latach został zdetronizowany Dima Urbanowicz. Wygrał Dominik Pańka, który zdobył 2.103,13 punktu i o jedyne trzy oczka wyprzedził drugiego w tej klasyfikacji Kacpra Pyzarę.

Dodaj komentarz