Poker 4 stycznia 2019

Rozmawiamy z Górczyńskim o turnieju EPT Polska

autor: BB
Turniej charytatywny "EPT Polska", który od lat organizuje Artur Górczyński, powróci na początku 2019 roku. Tym razem jego współorganizatorem będzie firma "Legalny Poker", a my zostaliśmy jego partnerem medialnym. Na początek mamy dla was garść informacji od Artura Górczyńskiego, z którym porozmawialiśmy o turnieju.

Współorganizatorem szóstej odsłony turnieju EPT Polska będzie "Legalny Poker". To chyba ważne, że macie wsparcie tak mocnej firmy, która organizuje wiele turniejów w Polsce?

Oczywiście, że tak. Cieszę się, że Legalny Poker przystał na tą współpracę. Należy jednak dodać, że "EPT Polska" ma już też swoją renomę! Przecież to już 6 turniej i trzeci jako oficjalny event finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A z takiego połączenia może wyjść piorunujący efekt! Najbardziej skorzystają na nim dzieci, na rzecz których WOŚP gra w tym roku. Łącząc siły z Legalnym Pokerem zaoszczędzamy w puli „puszkowej” 25% uzbieranej kwoty, którą musielibyśmy oddać gdyby impreza ponownie odbywała się w którymś z kasyn. Nie będę się powtarzał skąd wynika ten haracz ale powiem, że w ostatnich turniejach wynosił on ponad 2,5 tys. złotych. To bardzo dużo!

Turniej rozegrany zostanie 12 stycznia, w warszawskiej restauracji Struna przy ul. Reymonta 12. Początek o godzinie 13:00, a wpisowe wyniesie 50 złotych. Tyle wiemy, ale powiedź nam, czy każdy może wziąć udział w turnieju? 

Tak i podziękowania należą się też właścicielom „Struny”. Niestety, coś za coś. Dlatego unikając zbędnego opodatkowania, musieliśmy przyjąć taką „niepokerową” godzinę rozpoczęcia. Ale myślę, że damy sobie radę. W turnieju oczywiście udział może wziąć każdy. Oczywiście cap turniejowy mamy ograniczony do ok. 120 osób, ale myślę, że damy radę. Od początku turniejów z cyklu "EPT Polska", nie preferowaliśmy czegoś takiego jak zapisy. Jest jednak pewien wyjątek. Na te turnieje przyjeżdża sporo osób z odległych miejsc całej Polski, a zdarzało się, że przyjeżdżały specjalnie na turniej osoby, które  na co dzień zamieszkują poza granicami Polski. I tu musimy zrobić wyjątki, bo trudno, żeby takie osoby nie mogły zagrać.

Kto ze znanych osób w środowisku pokerowym zapowiedział już swoją obecność?

Trudno mi dokładnie powiedzieć w tej chwili, ponieważ jesteśmy cały czas w gazie organizacyjnym. Jednak z informacji jakie mam mogę chyba potwierdzić udział takich znanych polskich pokerzystów jak Mikołaj Zawadzki czy Janek Przysucha. Jest jeszcze kilka innych nazwisk, które wstępnie zapowiedziały swój udział. Jedno jest pewne – będzie kogo podglądać i od kogo się uczyć. Będę jeszcze dzwonił do Michała Wiśniewskiego, poszły informacje do znanych dziennikarzy, będą inne nazwiska ściśle powiązane z pokerem. Oj będzie się działo!

Czy ty także będziesz grał?
Oczywiście! Tak jak wspominałem, to już szósty turniej, więc wiem jak to wzystko ogarnąć i wziąć w nim jednocześnie udział. Nie mogę sobie odmówić czynnego udziału w takiej imprezie.

Mówi się o nagrodach i niespodziankach. Możesz zdradzić coś więcej?

Właśnie, chyba zdradziłem zbyt wcześnie kilku innym redakcjom, co chcielibyśmy przygotować i zostało to przyjęte jako pewnik. Należy pamiętać, że jest to turniej przygotowywany „bezkosztowo”. Każdy kto daje coś z siebie przy jego organizacji, robi to zupełnie za darmo. Czasem dokładamy z własnych kieszeni. Na jednym z portali społecznościowych padł pomysł, żeby przygotować okolicznościowe koszulki, które byłyby nagrodą dla „stolika finałowego”. Można by je też nabyć za niewielką opłatą, która lądowałaby w puszce WOŚP. Czyli nie, że zabieramy kasę dla siebie, bo jest ona przekazywana do puli Orkiestry. Mamy projekt koszulki, ale posypali nam się sponsorzy. Rozmawialiśmy z jednym z bukmacherów, jednak z przyczyn regulaminowych musieli się wycofać i zostaliśmy trochę na lodzie.

Nie poddajemy się jednak i wierzymy, że uda się doprowadzić ten projekt do końca. Byłaby to świetna pamiątka dla każdego uczestnika. Może ktoś, kto będzie czytał ten wywiad, chciałby nas wesprzeć, wtedy proszę o kontakt, czy to przez media społecznościowe, czy też za pośrednictwem redakcji. Czasu mamy mało a pamiętajmy, że pieniądze trafią do chorych dzieci. A korzystając z okazji, może redakcja Interplay ufunduje jakiś puchar dla zwycięzcy?

To już kolejna edycja turnieju, który jest charytatywny, ale powiedź proszę, czy przy stole grę wszyscy traktują poważnie, czy raczej z przymrożeniem oka?

Odpowiem inaczej. Atmosfera tych turniejów jest fantastyczna! Często zdarzają się szalone zagrania. Pamiętam jak w jednej z edycji, przy jednym stoliku wylądowali Michał Wiśniewski, Rafał „Jack Daniels” Gładysz, bodaj Teges i kilku innych ciekawych graczy. Umówili się, że jedną rundkę wokół stołu grają all in „w ciemno”! było mnóstwo śmiechu i oczywiście kilka dodatkowych Re-entry. Jednak w każdym turnieju nadchodzi ten moment, gdzie zaczyna się gra „na serio”. Pamiętam jak na stole finałowym wylądowałem m.in. z  Tegesem, Dominikiem Pańką, Rafałem Gładyszem, Mirkiem „Killerem” Kłysem. Dwa razy udało mi się ugrać sporą pulę od Dominika i zrobić go shortem. Jednak po paru rozdaniach Dominik się nabudował, a przy trzecim bezpośrednim starciu rozjechał mnie jak mistrz uczniaka, wyrzucając z turnieju i pokazując miejsce w szeregu. Świetna szkoła pokera!

Powiedź proszę więcej o tym, na jaki szczytny cel trafią pieniądze z turnieju?

Powtórzę, turniej jest oficjalnym eventem 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i cała pula turniejowa oraz ewentualnie pieniądze uzyskane ze sprzedaży koszulek – bo wierzę, że nam się uda je wyprodukować – trafią na konto orkiestry właśnie. W tym roku WOŚP gra dla małych dzieci. A pieniądze przekazane zostaną na zakup sprzętu specjalistycznego do szpitali pediatrycznych. W turnieju, nie będzie można wygrać żadnych pieniędzy, a ewentualne nagrody rzeczowe swoją wartością nie będą sięgać  nawet w 1/5 kwoty dozwolonej w ustawie o grach hazardowych. Dlatego turniej jest w pełni legalny i zgodny z obowiązującymi przepisami. Raz jeszcze serdecznie zapraszam, pamiętajcie – pomaganie jest dziecinnie proste! A przy tym można się świetnie bawić!  Cytując Jurka Owsiaka: – Oj będzie się działo!

Redakcja Interplay ufunduje puchar dla zwycięzcy turnieju. 

Dodaj komentarz