Ogolna 7 grudnia 2022

Rozwój singapurskiego rynku hazardowego

Rynek w Singapurze zanotował duże wzrosty rok do roku. Jak informuje Tote Board, mowa o 6,78 mld dolarów przeznaczonych na zakłady oraz loterie. To wynik lepszy o 40% w porównaniu z poprzednim rokiem. 

Wzrosty postawionych zakładów w Singapurze

O świetnych wynikach postawionych zakładów i loterii w Singapurze mówi fakt, iż jest to najlepszy rezultat ostatniej dekady. Jak twierdzi rzecznik Tote Board, wpływ na znaczący wzrost w wysokości 40% mają zmiany związane z ograniczeniami COVID-19.

Tote Board odpowiada m.in. za operatora loterii Singapore Pools oraz Singapore Turf Club. W ostatnich latach kasyna i inne punkty były tymczasowo zamknięte. Mowa m.in. o okresie od 7 kwietnia do 1 czerwca 2020 roku. Na przestrzeni ostatnich miesięcy, rynek ponownie odżył, dzięki czemu otworzyły się kolejne punkty. Według specjalnych doradców, łatwość i dostępność oferowana przez Singapore Pools była powodem wzrostów wyników.

Aktywność Singapurczyków

Badanie National Council on Problem Gamling wykazało, że 44% Singapurczyków lub osób mieszkających na stałe w wieku 18 lat i starszych skorzystali z przynajmniej jednej formy hazardu w 2019 roku. Wynik ten jest z całą pewnością optymistyczny dla singapurskich operatorów, a także pokazuje, że wraz z biegiem czasu rynek ten będzie rósł w siłę. Oczywiście pod warunkiem, jeśli nie wydarzą się niespodziewane ograniczenia, jak to miało miejsce w czasach pandemii koronawirusa.

Dodaj komentarz