Bukmacherka 10 lipca 2023

Rywal Rakowa złamał ustawę hazardową? Reklamuje nielegalnego bukmachera

autor: redakcja
Flora Tallin, rywal Rakowa Częstochowa w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów jest już w Polsce. Estończycy trenują w naszym kraju w koszulkach z logiem firmy "Optibet", czyli bukmachera, który nie posiada licencji Ministerstwa Finansów.

Zapisy polskiej ustawy hazardowej, która weszła w życie 1 stycznia 2010 roku, jasno zakazują prowadzenia jakiejkolwiek działalności marketingowej firmom, które nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów. Mimo tego w naszym kraju często dochodzi do złamania ustawy hazardowej.

W ubiegłym roku kazachska FC Astana wyszła na mecz z Rakowem Częstochowa w koszulkach z logiem firmy “Olimpbet”. Teraz wydaje się, że kolejny rywal aktualnego mistrza Polski złamie przepisy.

Piłkarze Flory Tallinn są już w naszym kraju. W oficjalnych mediach społecznościowych umieścili zdjęcia z treningów. Widać na nich logo “Optibet”, czyli bukmachera, który nie może prowadzić działalności w Polsce.

W poniedziałek o godzinie 18:15 przedstawiciele Flory wezmą udział w oficjalnej konferencji prasowej. Punktualnie o 19:00 ma się rozpocząć trening na stadionie Rakowa. Część zajęć będzie otwarta dla mediów. Wtedy przekonamy się, czy promowanie nielegalnego w Polsce bukmachera było tylko niedopatrzeniem, czy Estończycy z logiem “Optibet” wyjdą również na wtorkowy mecz w Częstochowie.

AKTUALIZACJA:

Piłkarze ze stolicy Estonii pojawili się na stadionie Rakowa w koszulkach treningowych z logiem nielegalnego w Polsce bukmachera, firmy “Optibet”. W tej sprawie zwróciliśmy się z zapytaniem do Ministerstwa Finansów. Niebawem opublikujemy też specjalny komunikat kancelarii prawniczej.

fot. Flora Tallin.

Dodaj komentarz