Ogolna 24 marca 2020

Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił tymczasowe zamknięcie kasyn i stacjonarnych bukmacherów

Zgodnie z najnowszym zestawem bezprecedensowych wytycznych wydanych przez rząd Wielkiej Brytanii w celu zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa, stacjonarne punkty bukmacherskie i kasyna będą zamknięte przez najbliższe dwa tygodnie. 

Wielka Brytania weszła w kolejny etap walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Tym razem działania rządu dotyczą również przemysłu rozrywkowego. Rząd zapewnił jednak, że zaoferuje przedsiębiorcom dotacje, które pokryją 80% wynagrodzeń prcowników do kwoty 2500 GBP miesięcznie.

Działania, które dzisiaj podjąłem, stanowią bezprecedensową interwencję gospodarczą mającą na celu wspieranie miejsc pracy i dochodów Brytyjczyków. To interwencja na niespotykaną dotąd skalę, ale do tego zmusiła nas obecna sytuacja. Wiem, że ludzie martwią się utratą pracy, niemożnością spłacenia czynszu lub kredytu hipotecznego, brakiem wystarczającej kwoty na jedzenie i rachunki, dlatego chcemy im pomóc – powiedział kanclerz skarbu państwa Wielkie Brytanii, Rishi Sunak

Oczywiście mam świadomość, że niektórzy ludzie w ciągu ostatnich kilku dni już stracili pracę. Wszystkim tym, którzy są teraz w domu, zaniepokojeni nadchodzącymi dniami, mówię, że im pomożemy. Nie zostaną z tym sami. Wszystkim jest trudno, ale rząd zrobi wszystko, co w jego mocy, by pomóc ludziom – dodał Rishi Sunak

Natomiast premier Wielkie Brytanii, Boris Johnson dodał: – Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc wszystkim Brytyjczykom. Rząd wesprze biznes, tak jak nigdy dotąd tego nie zrobił. Wszyscy mogą być spokojni o swój byt. 

Wcześniej tego dnia Paddy Power potwierdził, że podjął kroki w celu zamknięcia wszystkich brytyjskich punktów do końca kwietnia. Oświadczenie Flutter Entertainment, spółki macierzystej Paddy Power, brzmiało: – Zgodnie z nowymi wytycznymi rządu Wielkiej Brytanii zamykamy swoje wszystkie punkty bukmacherskie na terenie Wielkiej Brytanii od dziś do końca kwietnia, po to by chronić naszych pracowników i klientów detalicznych… Podczas pandemii nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych klientów i pracowników. 

Jak na razie wszystkie kasyna i punkty stacjonarne operatorów zostały zamknięte na 14 dni, ale od rozwoju sytuacji związanej z pandemią koronawirusa będzie zależało, czy ten okres nie zostanie wydłużony.