Ogolna 6 lutego 2023

Rząd Wielkiej Brytanii rozważy zniesienie limitów loterii charytatywnych

Rząd Wielkiej Brytanii zgodził się przedyskutować zniesienie limitów finansowych dla loterii charytatywnych. To efekt sporego nacisku organizacji charytatywnych, które sprzeciwiają się obecnym przepisom. 

Limity loterii charytatywnych

Obecnie organizacje charytatywne mają roczny pułap sprzedaży w wysokości 50 milionów funtów. Grupa 100 organizacji charytatywnych wysłała list do Michelle Donelan – brytyjskiej Sekretarz ds. Kultury, prosząc o zmianę i zlikwidowanie ograniczeń. Organizacje tłumaczą, iż limity pozbawiają grupy milionów funtów, które są desperacko potrzebne w funduszach.

W skład zaangażowanych organizacji charytatywnych wchodzą m.in. brytyjski Czerwony Krzyż, Barnardo’s, The Royal Voluntary Service, Maggie’s, Cat’s Protection, WWF, The Wildlife Trusts, Lord’s Taverners czy Breast Cancer Now.

Potrzeba zmian

W takich słowach o obecnych limitach wypowiedziała się Clara Govier, dyrektor zarządzająca w People’s Postcode Lottery: – Nasi gracze mają ogromny wpływ na organizacje charytatywne, zarówno te duże, jak i małe w całej Wielkiej Brytanii. Jesteśmy jednak zmuszeni działać w sposób nadmiernie zbiurokratyzowany ze względu na limit sprzedaży loterii charytatywnej. Ten limit nie przynosi żadnych korzyści. Co więcej, w wielu przypadkach ogranicza finansowanie, które można przekazać organizacjom charytatywnym. W związku z tym, iż ponad 100 krajowych organizacji charytatywnych wzywa rząd do usunięcia limitu, nadszedł czas, aby ministrowie podjęli działania i usunęli tę nadmierną biurokrację. Nie ma powodu, by zwlekać.

Lindsey MacDonald – CEO z Magic Breakfast dodała: – W Magic Breakfast odpowiadamy na znacznie zwiększone potrzeby, ale z powodu ograniczeń sprzedaży loterii charytatywnej nasze fundusze nie mogą wzrosnąć. Rząd musi jak najszybciej podjąć działania w celu rozwiązania tego problemu. 

Dodaj komentarz