Ogolna 26 kwietnia 2023

Rządowe źródło potwierdza, że Biała Księga zostanie opublikowana lada moment

autor: Mateusz Mazur
Według źródła z Izby Gmin nadchodzący moment publikacji Białej Księgi zbliża się "nieuchronnie", po wielu latach opóźnień.

Idą zmiany

iGB informuje, że przyczyną przełożenia dzisiejszej sesji DCMS Select Committee poświęconej regulacji hazardu jest właśnie nadchodzący dokument. Źródło dodaje, że sesja ta “prawdopodobnie” zostanie przełożona na połowę maja.

Biała Księga to dokument polityki rządu wobec hazardu, który wskaże drogę do przyszłych reform legislacyjnych w zakresie brytyjskiego prawa hazardowego poprzez zalecenie kilku konkretnych propozycji prowadzenia działań. Oczekuje się, że w Białej Księdze pojawi się kilka proponowanych reform brytyjskiego prawa hazardowego, w tym potencjalne wprowadzenie kontroli ryzyka finansowego dla zagrożonych graczy, ustawowej opłaty na projekty RET, utworzenie ombudsmana hazardowego do rozwiązywania sporów i ograniczenia kwot, jakie mogą być obstawiane przez graczy.

Wielka Brytania wchodzi w cyfrową erę

Publikacja dokumentu będzie kulminacją wieloletniego procesu, który rozpoczął się w grudniu 2020 roku, gdy ówczesny minister ds. hazardu, Nigel Huddleston, ogłosił rozpoczęcie przeglądu ustawy o hazardzie, realizując zobowiązanie z manifestu Partii Konserwatywnej, by dostosować brytyjskie prawo do “cyfrowej ery”.

Po zakończeniu przeglądu w marcu 2021 roku, oczekiwano, że dokument zostanie opublikowany przed końcem roku, ale opóźnienia ciągnęły się w nieskończoność. Zastąpienie Johna Whittingdale’a przez Chrisa Philpa na stanowisku ministra ds. hazardu przesunęło datę publikacji na lato 2022 roku.

Biała Księga została ponownie opóźniona w wyniku zamieszania w Downing Street, gdy rezygnacja Borisa Johnsona i później Liz Truss ponownie przesunęły datę publikacji dokumentu.

Dodaj komentarz