Rządzą: hazard i automaty z nagrodami
Londyńskie wystawy już za nami i czas na pierwsze refleksje z odbywających się w halach Earl's Court 1&2 ATEI i IGE oraz z oddalonego o rzut beretem lub przejażdżkę rikszą IGX w hotelu Ibis
Mimo ogólnych narzekań Brytyjczyków na lichy kurs funta, rosnące bezrobocie i utrudniony dostęp do kredytów, branża hazardowa odczuwa kryzys nadzwyczaj lekko.
W wielu firmach nakłady na R&D (Badania i Rozwój) pierwsze uległy ograniczeniom, toteż na wystawie IGE prezentowano głównie sprawdzony sprzęt lub nowości… z ubiegłego roku.
Niemniej jednak tendencja masowego przestawienia się firm na automaty monitorowe uległa dalszemu pogłębieniu.
Poddał się jej nawet Barcrest, który jeszcze w styczniu 2008 roku stawiał konsekwentnie na bębny.
Dzisiaj "gwiazdami" stoiska tej brytyjskiej firmy zostały monitorowe kręcioły.
IGT nie tylko promuje ekrany video, ale konsekwentnie rozbudowuje ich warstwy, dając graczom wrażenie trójwymiarowości.
Interplay
Więcej Automaty
Fiasko pełnego przejęcia Ainsworth: Novomatic nie osiąga progu 75 proc. udziałów
Austriacki gigant gier i technologii Novomatic AG nie zdołał przejąć pozostałych akcji australijskiego producenta automatów Ainsworth Game Technology, mimo że miał większościowy pakiet udziałów. Oferta wykupu akcji zakończyła się niepowodzeniem, gdy większość mniejszościowych akcjonariuszy nie poparła transakcji do ustalonego terminu.